Magánkézbe kerülhet a paksi erőmű

Munkatársunktól
2005. 10. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Batiz András kormányszóvivő nem mondott igazat, amikor a múlt hónapban azt állította, hogy nincs semmilyen titkos dokumentum vagy tanulmány, amelyben foglaltak veszélyeztetnék a paksi atomerőmű önállóságát – tudatta közleményében Koltai Tamás. A fideszes képviselő bizonyítékul idézte az atomerőművet birtokló Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. középtávú, 2008-ig szóló, üzleti titoknak minősített stratégiáját, amely a centralizáció jegyében korlátozná a paksi vállalat önállóságát. Hét területen, például a vállalati biztonság, a beszerzések vagy a humánerőforrás-gazdálkodás terén az MVM Rt. venné át az irányítást. Koltai szerint ez 1800 paksi dolgozó elbocsátásával járna, s háttérbe szorulnának a biztonsági követelmények. A képviselő rávilágított: a dokumentumból kiderül, hogy a megkezdett átalakítások végső célja a MVM Rt. és benne az atomerőmű piaci értékének növelése mellett a tőzsdeképesség elérése, azaz a privatizáció. Ezért nem hajlandó aláírni a kormányoldal a nemzeti vagyonszerződést, amely az erőművet is állami tulajdonban tartaná. – A súlyos paksi üzemzavar arra figyelmeztetett mindenkit, hogy a nukleáris biztonsági kérdéseket sohasem előzhetik meg gazdasági érdekek és privatizációs bevételi szempontok – jelentette ki Koltai.
Batiz András kormányszóvivő szeptember 15-én azt állította: nincs semmilyen titkos tanulmány Pakssal kapcsolatban, amely az atomerőmű önállóságát veszélyeztetné. A Fidesz felszólította a kormányt, hogy haladéktalanul hozza nyilvánosságra az MVM és a paksi atomerőmű átszervezésével kapcsolatos titkos dokumentumokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.