A remény választása Csecsenföldön

Míg a jogvédők már jó előre cirkuszról, a szabad választások feltételeinek hiányáról beszéltek, a második csecsen háború utáni politikai intézményrendszer kiépülésének utolsó láncszemét jelentő vasárnapi parlamenti választások sokak szerint reményt adhatnak a köztársaság stabilizálódásának folytatódásához.

Munkatársunktól
2005. 11. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha egyesíteni akarjuk a népet, akkor mindenkit el kell fogadnunk, aki hozzá akar tartozni és részt akar venni egy békés Csecsenföld építésében – jelentette ki Alu Alhanov csecsen elnök, miután szülővárosában leadta voksát. Az Európa Tanács-küldöttek hangsúlyozták, hogy nem választási megfigyelők, csak éppen tanúi akarnak lenni az utolsó láncszem létrejöttének a csecsenföldi politikai intézmények rendszerében (alkotmány, elnök, parlament). Jelenlétük mindenesetre biztató jel, különösen annak fényében, hogy az elmúlt hetekben az európai diplomaták érezhetően a korábbiaknál pozitívabban közelítettek a csecsen kérdéshez. Kis lépés a demokratizálódás felé, hogy ezúttal az emberjogi szervezetekhez közel álló szociálliberális Jabloko és a Jobboldali Erők Szövetsége is versenybe szállt Csecsenföldön. Utóbbi színeiben indult a négy bűnbánó szeparatista egyike, a néhai Aszlan Maszhadov egykori hadügyminisztere, Magomed Hambijev is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.