Az utolsó pillanatokban csúszott vissza a BUX a 21 ezer pont közelébe, pedig tegnap napközben az index megjárta a 21 180 pont körüli határt is. Elemzők szerint a befektetőket nem nagyon érdeklik a magyar részvények, a 6,6 milliárd forintos forgalom is jól mutatta ezt. Az alacsony érdeklődés középpontjában az OTP- és a Mol-részvények álltak. A banki papírok 7 ezer forintra drágultak, ez csupán 20 forintos növekedésnek felelt meg. Az olajipari részvények ennél jobban, 1,8 százalékkal drágultak. Az OTP tőzsdezárás után jelentette be, hogy a Szerb Köztársaság kormánya nevében eljáró Deposit Insurance Agency (DIA) felvette azon bankok listájára, amelyek részt vehetnek a Vojvodjanska banka privatizációs folyamatában. Drágulással fejezte be a kereskedést a Magyar Telekom is: a távközlési papírok 0,84 százalékkal erősödtek. A Richter viszont beeséssel zárt, és ezzel magával rántotta a napközben szárnyaló BUX-ot. A gyógyszergyártó cég papírjai sokáig csupán 70 forint körüli veszteséget produkáltak, végül azonban 500 forintos leértékelődéssel zártak.
A kis forgalmú részvények között nagy volt a széthúzás: a Richtert követte az Egis is a gyengülésben, míg a Synergon, a BorsodChem, a Pannonplast és az FHB papírjai kis forgalom mellett drágultak. A Globus több elemző szerint is bajban van. A konzervipari cég adósságállománya igen magas, a korábbi hónapokban még ezer forint körül mozgó társaság árfolyama tegnap már csak 280 forint körül ingadozott. A spekuláció elkezdődött, a Globus tegnap 10 millió forintos forgalom mellett 7,5 százalékkal drágult.
A bankközi devizapiacon a forint enyhén erősödött az euróval szemben. Az uniós fizetőeszköz közel 0,80 forinttal gyengült. A kereskedők alacsony forgalomról, érdektelenségről számoltak be.

Így fog kinézni a parajdi sóbánya ha elönti a víz