Izrael történelme során még sohasem volt ennél kedvezőbb stratégiai helyzetben – állítja a Jane’s Defence Weekly című katonai-biztonságpolitikai hetilapnak adott interjújában Saul Mofaz, a zsidó állam védelmi minisztere, amelyet az MTI idézett. Két szomszédjával, Egyiptommal és Jordániával Izraelnek békemegállapodásai vannak, Irak a Huszein-rendszer megdöntése után immár nem fenyegeti Izraelt, és Szíria is meggyengült, miután rákényszerült csapatainak kivonására Libanonból – vélte Mofaz. A védelmi miniszter megemlítette Irán atomprogramját, amely fenyegetést jelent Izraelre, de leszögezte, ezt a kérdést diplomáciai és gazdasági módszerekkel, az Egyesült Államok és Európa részvételével kell megoldani.
Miközben a hagyományos katonai konfliktusok veszélye a korábbinál kisebb Izrael számára, Mofazt az interjú szerint egyre jobban aggasztja a terrorizmus. „Úgy gondolom, hogy a globális dzsihád, vagyis az al-Kaida terrorszervezet ideológiájával azonosuló csoportosulások hálózata a következő évben inkább a Közel-Keletre, mintsem a nemzetközi színtér többi térségére összpontosítja majd erőfeszítéseit” – mondta. Mofaz szerint a Sínai-félszigeten lévő, 266 kilométer hosszú egyiptomi–izraeli határszakasz fenyegetést jelent Izraelnek, ezért fokozni akarja katonai jelenlétét a térségben, és egyes részeken kerítés kiépítését is tervezi.
Izrael katonai lépéseket hajtott végre tegnap, válaszul a hétfői netanjai merényletre, amelyben öten meghaltak és többtucatnyian megsérültek. Ciszjordániát és a Gázai övezetet teljes egészében lezárták, később a hadsereg katonái megrohamozták az öngyilkos merénylő házát a ciszjordániai Túl-Karm mellett. Szemtanúk szerint letartóztatták a robbantó három fiútestvérét és apját, valamint rajtuk kívül még tizenegy embert országszerte.

Márki-Zay után most Magyar Pétert pénzelik? – Ismét pénzt kapott Korányi szervezete a Soros György alapítványtól