Nyitás után előbb 21 050 pontig, majd 21 129 pontig emelkedett a BUX, de zárásra némileg visszacsúszott, s csupán 20 961 ponton zárt. Elemzők elmondták, hogy míg az utóbbi napokban inkább a gyengülés jellemezte a piacot, addig tegnap a növekedési irány volt meghatározó. A magas, 31 milliárd forintos forgalom is azt mutatta, hogy a befektetők ezúttal inkább vevőként jelentkeztek a piacon, ez azt jelentette, hogy a tőke érkezőben volt a parkettre, nem pedig távozóban.
A nap nyertese az OTP lett, a banki papírok 14 milliárd forintos forgalom mellett 1,8 százalékkal 6980 forintra drágultak. Jelentős növekedéssel fejezte be a kereskedést a Richter is, papírjai 1,6 százalékkal lettek drágábbak. Az Egis 3,6 százalékkal növekedett: szárnyalását az a hír váltotta ki, hogy a társaság igazgatósága a január 25-re öszszehívott éves rendes közgyűlésen részvényenként 120 forintot, a névérték 12 százalékát javasolja osztalékként kifizetni. Ezzel szemben a Mol visszaesése látványos volt, kurzusa 140 forinttal lett olcsóbb. A kisebb forgalmú részvények közül viszont jól szerepelt a Pannonplast, az Állami Nyomda és a Freesoft is. Utóbbi közölte: 225,6 millió forint nettó összegű szerződést írt alá a Hunguest Hotels Rt.-vel integrált szállodai gazdasági-pénzügyi informatikai rendszer bevezetésére és ötéves támogatására.
A bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben mérsékelten gyengült: a BÉT zárásakor az euró 0,60 forinttal ért többet, mint az előző napon. Délelőtt az átlagosnál kicsit nagyobb forgalmat bonyolított le a bankközi devizapiac, a befektetők a monetáris tanács hétfői kamatdöntő ülése előtt rendezték pozícióikat.

Kiderült, ki lesz Gyurcsány Ferenc utódja