Az ország számára kulcskérdés a munkahelyteremtés, hiszen bárhogyan is festenek a statisztikák, nem lehet sikeres az az ország, ahol 400 ezer ember nem talál magának munkát, 300 ezer pedig csak alkalmanként dolgozhat. Ha munka van, minden van, ha munka nincs, semmi sincs – jelentette ki tegnap Orbán Viktor. A Fidesz elnöke a gazdasági konzultáció újabb fórumán a magyarországi multinacionális vállalatok vezetői előtt kiemelte: hazánkban a szegénységből csak sikeres vállalkozásokkal lehet kijutni. Ehhez pedig radikális adócsökkentésre van szükség, és helyre kell állítani a gazdasági élet szereplői és a politika között megingott bizalmat.
Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnök-vezérigazgatója szerint a magyar gazdaság egyik legnagyobb problémája az állami szerepvállalás kérdésének tisztázatlansága. Bogsch Erik, a Richter Gedeon Rt. vezérigazgatója néhány iparág kiemelését és támogatását tartaná fontosnak. Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója úgy látja, hogy a jelenlegi járulékterhek mellett nem csak az új munkahelyek létrehozása kérdéses, de a meglévőket is nehéz megtartani. Kocsis István, az Magyar Villamos Művek Rt. vezérigazgatója kiemelte: a következő száz év nem élhető meg atomerőművek nélkül, ezért még két blokkot fel kell építeni Pakson. A szakember emellett kiemelte, hogy határozottabb energetikai politikára van szükség. Székely Péter, a Transelektro Rt. elnöke a nemzeti érdekek hatékonyabb képviseletét szorgalmazta, és a nemzeti egységet hiányolta. Kritikával illette a közbeszerzések hazai gyakorlatát, melynél a kiírások döntő részét külföldi cégek nyerik meg, szemben más uniós országok gyakorlatával.
A volt miniszterelnök a cégvezetők felvetései után kitért az uniós pénzek felhasználásának helyzetére: ha a magyar államigazgatás nem képes eljuttatni az EU-támogatásokat az érintettekhez, akkor vesztesei leszünk a csatlakozásnak. A Nemzeti fejlesztései terv 2007– 2013-ra szóló tervezetében pedig a gyáva kormányzás tükröződik, hiszen a programba válogatás nélkül mindenkit belevettek, így senkivel nem kell ellentétbe kerülniük. Az unión belüli érdekérvényesítés pedig gyenge állammal nem lehet eredményes. Orbán Viktor a párbeszéd összegzéseként úgy értékelte: az államnak egyrészt kijjebb kellene vonulnia a gazdaságból, ugyanakkor a cégvezetők hozzászólásaiból kitűnik, hogy bizonyos területeken még erőteljesebb állami szerepvállalást várnak el. A volt miniszterelnök programszövetséget ajánlott a jelenlévőknek, a vállalatoktól nagyobb növekedést, bővülő foglalkoztatást kért, cserébe hatékonyabb és takarékosabb államot, magasabb színvonalú közszolgáltatást, radikális adócsökkentést, rugalmasabb munkaerőpiacot, és a felesleges bürokrácia megszüntetését ígérte.

Ámokfutó tartotta rettegésben Miskolcot, videón az autós üldözés