Szigliget polgármestere az önkormányzati képviselő-testület mintegy felével karöltve nem járult hozzá Wass Albert emlékművének felavatásához. A Magyar Nemzetnek adott interjújában a polgármester említést tesz arról, hogy Wass Albertnek nincs szigligeti kötődése. Ebben igaza van. Wass Albertnek a magyar nemzethez van kötődése, mint Kossuth Lajosnak, gróf Széchenyi Istvánnak, Ady Endrének, József Attilának, Radnóti Miklósnak, Kodály Zoltánnak, és a sor még folytatódhatna. Felsorolt nemzeti nagyságaink emlékét országszerte utcanév örökíti meg, függetlenül attól, hogy az adott helységhez van-e kötődése vagy sem. Következésképpen azoknak a bizonyos „meghatározó művészeknek” a tiltakozása egyrészt teljesen érthetetlen, másrészt ellentétes honfitársaink túlnyomó többségének véleményével.
Mert hát mégis kiknek a véleménye kellene, hogy döntő legyen hazánkban? Azokénak-e, akik nemzetünk múltjáról, a magyarságukat méltósággal vállalókról csak a gúny és a gyalázkodás hangján hajlandók szólni, akik a „másság tisztelete” ürügyén elfogadhatónak tartanak minden természetellenes életmóddal együtt járó mocskot, akik a kábítószer legalizálását nyíltan propagálva iszonyatos veszélynek teszik ki ifjúságunkat, akik – mint az az emlékmű felavatásának megakadályozásával is kiderült – minden aljas eszközt elfogadhatónak tartanak ahhoz, hogy a nemzet önbecsülését hivatott megmozdulásokat megakadályozzák?
Vagy azokénak, akik mély tisztelettel érdeklődnek a nemzet múltja iránt és azt magukévá teszik, annak minden szépségével és árnyoldalával együtt, akik meggyőződéssel vallják, hogy az istenhit, a becsület, a hűség és a hazaszeretet hiánya iszonyatos nihilbe torkollik, akik aggódva féltik az ifjúságot a kábítószer elterjedésétől és a természetellenes életmódra csábító hatásoktól, akik szeretetteljes kegyelettel ápolják azoknak a már örök hazába távozott művészeknek, íróknak és zenészeknek az emlékét, akik az egész nemzet által érthető módon szóltak, írtak és zenéltek a magyar sorsról?
A polgármester a képviselő-testület egy részével együtt a rossz oldalra állt, sunyi közösséget vállalva magukat megnevezni nem merő alakokkal egy fontos közügyben. Fel sem merjük tételezni, hogy a liberális baloldal és a szélsőséges román nacionalisták összekacsintásáról és a hatalom nyomásgyakorlásáról van szó, az egész életét és irodalmi munkásságát az összmagyarság érdekében kifejtő igazi nagy magyar hazafi Wass Albert ellen. A polgármester jól felfogott érdeke azt diktálná, hogy nevezze meg azokat az állítólagos „meghatározó művészeket”, akik őt megzsarolták. E nélkül ugyanis nem tudja eloszlatni azt a gyanút, hogy az emlékmű felavatásának elmaradásáért elsősorban ő maga a felelős.
Hegymagasi Polgári Kör, Hegymagas

Itt van, amit mindenki várt: ünnepel Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka – fotó