Ugyan már javában folyik a kampány, a belorusz ellenzék tagjaival kapcsolatban azonban továbbra is szinte állandósult nyugati szerepléseik jelentik a friss híreket. Miközben a napokban például képviselőik egy csoportja az amerikai külügyminisztériumban járt, Prágában a cseh diplomácia első embere, Cyril Svoboda védnöksége alatt rendeztek konferenciát a minszki változás esélyeiről. Az Amnesty International a szolidaritás jeleként gyertyagyújtást szervezett több országban, az Európai Parlament pedig állásfoglalást fogadott el, amelyben a fehéroroszországi helyzetet értékeli a március 19-i elnökválasztás előtt.
A parlament felszólítja a fehérorosz hatóságokat, hogy „szigorúan ragaszkodjanak a nemzetközi normákhoz a választás előkészítése és lebonyolítása során, egyben elítéli a nemrégiben elfogadott „forradalom elleni törvényt”. Az EU érezhetően aktivizálódott a belorusz kérdésben, amióta a közelmúltban a demokratikus ellenzék közös jelöltje, Alekszandr Milinkevics Varsóban, Strasbourgban és Brüsszelben járt, s Európa segítségét kérte. Annyit elért, hogy Washington mellett Brüsszel is nyújt anyagi támogatást, s szankciókat helyezett kilátásba.
A választások biztos esélyese ugyanakkor az összes közvélemény-kutató szerint a Fehéroroszországot a 90-es évek eleje óta irányító Alekszandr Lukasenko.

Veszélyes betegség fenyegeti a fiatal lányokat