A befolyásos lap állítása ellentétben áll a szövetségi kormány közelmúltban kiadott jelentésével, amely szerint az Egyesült Államok német forrásból nem kapott operatív segítséget. A cikk szerint az iraki diktátor december 18-án konkrét tervet adott át tábornokainak az általa felvázolt védelmi vonalakról. A New York Times közölte e vázlatot, ami a német ügynökök kezébe, majd onnan az amerikai hadvezetéshez került.
Közel-keleti szakértők kétségbe vonják a védelmi rendszer hitelességét. Ulrich Wilhelm kormányszóvivő valótlannak nevezte a cikk állításait, a Pentagon pedig közölte, hogy nem tudja alátámasztani az információk megbízhatóságát. Berlinben olyan találgatások kezdődtek, hogy a New York Timeson keresztül az amerikai hadsereg bizonyos körei igyekszenek utólagosan lejáratni a Schröder–Fischer-kormányt, miután a szociáldemokrata kancellár kereken elutasította Németország részvételét az Irak ellen indított háborúban. Az elemzők azt sem tartják kizártnak, hogy a sajtótámadás a jelenlegi külügyminiszter ellen irányul, mivel Frank-Walter Steinmeier Schröder egyik legbizalmasabb tanácsadójának számított, tehát tudnia kellett a BND ügynökeinek tevékenységéről, és így szavahihetősége kétségbe vonható. A nagy port felkavaró cikk további okot szolgáltat a parlamenti ellenzéknek arra, hogy követelje az ügy hátterének valós felderítésével foglalkozó bizottság felállítását.
Közben újabb halálos áldozatokat követelő robbantásos merényleteket követtek el Bagdadban és a dél-iraki Amárában. A fővárosban csaknem egy időben elkövetett merényletek halálos áldozatainak számát az AP negyven felettire teszi.
Az egyik robbantást az iraki főváros központjában lévő Karrada kerület piacán, egy síita mecset mellett hajtották végre. A rendőrség jelentése arról számolt be, hogy egy férfi az övére szerelt szerkezettel robbantotta fel magát Bagdad keleti részén egy gáztöltőállomás közelében. Egy másik terrorakció célpontja ugyanebben a körzetben egy rendőrjárőr volt.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt