„Politikai perverzitás”

Az SZDSZ politikai perverzitásának nevezte Tőkés László királyhágó-melléki református püspök, hogy a balliberális párt határon túli magyar fiatalokkal gyűjtött ajánlószelvényeket. Mint megtudtuk: a munkaügyi hatóságok képtelenek az ilyen módszerek megfékezésére.

Munkatársunktól
2006. 02. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem újdonság számomra az SZDSZ politikai perverzitása, hogy erdélyi magyarokat vetett be a választási kampányában – nyilatkozta lapunknak Tőkés László református püspök, aki egyben az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöki tisztségét is betölti. Mint mondta: ez a történet azt idézte fel benne, amikor Székelyudvarhelyen nyomtatták az MSZP kampánykiadványát, amelyben a szocialista párt a kettős állampolgárság ellen szólt. – Nem akarom elítélni a székelyföldi gyűjtőket, mert ők nem a politikai tudatosság szintjén álló személyekként végezték ezt a bérmunkát, hanem – mint az korábban kiderült – sportolással összefüggő kapcsolataik síkján jártak el. Ahogyan a népszavazás eredménye miatt sem azokat kárhoztatom, akik nemmel szavaztak, hanem a balliberálisok politikai cinizmusát, akik erre buzdították őket – fejtette ki a püspök.
A múlt héten közöltük: az SZDSZ határon túli magyarokat is bevont választási kampányába. Bőhm András liberális képviselőjelölt és kampányfőnöke, Hardi Róbert ezt elismerte, két székelyföldi fiatal pedig elmondta: „feketén dolgoztak”, és „fizetgetett” nekik a balliberális párt. Megbízóik mégis azzal érveltek, hogy honoráriumot nem fizettek nekik, ezért nem kértek munkavállalási engedélyt a számukra, s így pedig sem személyi jövedelemadó-előleget, sem társadalombiztosítási járulékot nem fizethettek be az elvégeztetett munka vonzataként.
– Ellenőreink nehezen tudják feltárni, ha egy párt alkalmi munkásokat bíz meg a kopogtatással – tudtuk meg az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség Közép-magyarországi Felügyelőségének illetékeseitől. Az egyik vezető beosztású hivatalnok szerint bejelentés alapján vizsgálják az esetleges szabálytalanságokat. – Általában a munkavégzés helyszínén folyik az ellenőrzés, mert csak így tudjuk bizonyítani, hogy a megbízottat díjazásban részesítették – mondta a nevét nem vállaló nyilatkozó. Érdeklődésünk során ugyanis több hivatalnok közölte: szívesen tájékoztat az eljárásrendről, de erről is csak névtelenül, tekintettel arra, hogy politikai ügyről van szó. – Nehéz lefülelni a szabálytalanságokat, az állandóan mozgó gyűjtőket pedig egyébként sem ellenőrzi a felügyelőség – tudtuk meg. A hatóság ugyanakkor azt is nehezen tudja eldönteni, hogy ki az alkalmi munkások megbízója: a jelölt, a párt vagy a kampányfőnök. A szakemberek emlékeztettek: hasonló dilemmák miatt nem lehetett államigazgatási eljárást indítani a szocialisták izraeli kampánytanácsadójának, Ron Werbernek a munkajogi kérdései miatt sem.
Több hivatalnok is rámutatott: a törvény értelmében ha egy külföldi engedély nélkül végzett munkát Magyarországon, vagy más jövedelemszerző tevékenységet folytatott, azzal szemben idegenrendészeti kiutasítás, illetve beutazási és tartózkodási tilalom rendelhető el.
Vezércikk a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.