A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) szombaton fegyelmi bizottságot hozott létre, melynek feladata az osztrák csapat körül kirobbant doppingbotrány kivizsgálása. A háromfős testületben Thomas Bach, a NOB alelnöke, Denis Oswald, a végrehajtó bizottság tagja és a sportolói bizottság képviselőjeként Szergej Bubka kapott helyet. A bizottság feladata annak megállapítása, hogy az osztrákok megszegték-e a hatályos doppingszabályokat. Ezenkívül a testületnek állásfoglalást kell megfogalmaznia az olasz rendőrség eljárását illetően. Az osztrákok hivatalos panaszt tettek a rendőrök ellen, akik állításuk szerint óriási rendetlenséget hagytak maguk után a csapat szálláshelyén a razziájuk során. A rendőrség azt állította, hogy szó sem volt felfordulásról, és ezt videofelvételekkel is bizonyítani tudja. Összehangolt rendőri-orvosi akció keretében tíz osztrák sífutót, illetve sílövőt doppingellenőrzésnek vetettek alá még február 18-án este, azután, hogy kiderült, a csapatnál járt Walter Mayer edző, akit korábban a 2010-es vancouveri játékokig eltiltottak az olimpiai részvételtől. Mint később kiderült, valamennyi minta negatív lett. A tréner azért nem lehetett ott hivatalosan az osztrák csapattal a mostani játékokon, mert 2002-ben, Salt Lake Cityben részese volt vérátömlesztéses doppingügyeknek.
Befejezi versenyzői pályafutását a kínaiak egyik legeredményesebb rövid pályás gyorskorcsolyázója, Jang Jang A. A 2002-es játékokon, Salt Lake Cityben 500 és 1000 méteren is aranyérmes – ezzel országa első két téli ötkarikás elsőségét kiharcoló – sportoló Torinóban „csak” egy bronzot szerzett, mégpedig 1000 méteren, 1500-on ugyanis nem jutott döntőbe, a váltóból pedig kizárták a kínaiakat. „Ez volt az utolsó versenyem – mondta a 29 éves korcsolyázó, miután szombat este lelépett a dobogóról. – Elégedett vagyok azzal, amit elértem.” Jang Jang azért szerepelteti nevében az A betűt, hogy megkülönböztesse magát az ugyancsak Jang Jang nevű, szintén gyorskorcsolyázó sporttársától. Az A arra utal, hogy augusztusban született, míg utóbbi az S-t használja, jelezve, hogy szeptemberben jött világra.
Ma megoperálják Jean-Pierre Vidalt, aki pénteki balesete, illetve kéztörése miatt nem állhatott rajthoz, és így nem tudta megvédeni címét a férfiak szombati műlesikló számában. A 29 éves francia versenyző éppen a születésnapján bukott, és sérült meg súlyosan. Utána azt nyilatkozta, az eset valószínűleg pályafutása végét is jelenti egyben. Vidal négy éve, Salt Lake Cityben meglepetésre első lett ebben a számban.
Egy horvát nyugdíjas kárpótlásként felajánlotta kitüntetését a torinói téli olimpia műlesiklásában negyedik helyen végzett sísztárnak, Janica Kostelicnek. A Zágrábtól 20 km-re fekvő Klostar Ivanicban élő férfi az 1996-ban Franjo Tudjman elnöktől kapott háborús érdemérmét ajándékozza a klasszisnak, aki betegsége ellenére kombinációban aranyat, míg szuper-óriásműlesiklásban ezüstöt nyert Olaszországban. „Bátorításként adom neki ezt az elismerést, no meg figyelmeztetésként, hogy jobban vigyázzon az egészségére” – mondta az idős rajongó.

Ez az oka annak, amiért Gyurcsányt ilyen hirtelen eltakarították