Lassan ugyan, de növekszik a belvízzel elöntött területek aránya az országban: tegnap 193 ezer hektár állt víz alatt, ebből 104 ezer hektár vetés és szántó, részben lefagyott állapotban – áll a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium lapunkhoz eljuttatott közleményében. Kedden 143 szivattyútelep és három szállítható szivattyú üzemelt: összesen tizennyolcmillió köbmétert vizet emeltek át a befogadómedrekbe. A védekezésben 839-en vettek részt, a munkálatokhoz 232 gépkocsit és 48 erőgépet használtak. A vízügyi igazgatóságok nyolcvankilenc tározóban, illetve a holtágakban 132 millió köbméter vizet gyűjtöttek össze, a tározókban még 75 millió köbméter számára van hely.
A múlt héten csökkent nagy folyóink külföldi vízgyűjtőin a felhalmozódott hó mennyisége. A Dunán és a Tiszán a sokéves átlagot meghaladó csapadék vár az olvadásra. A hidegre fordult időjárás miatt folyóink szinte mindenütt apadnak. Vízszintemelkedés csak a Hortobágy-Berettyón van a belvízbeemelés következtében, illetve a Tiszán Szolnoktól lefelé és a Hármas-Körös alsó szakaszán, mivel a korábbi árhullám odaért. Az árvízi helyzetben nincs változás, továbbra is első fokú készültség van a jeges Szamoson és a Berettyón. A Sebes-, a Kettős- és a Hármas-Körösön levonult az árhullám. Másodfokú a készültség a Hortobágy-Berettyón és a Krasznán.
Másodfokú vízkár-elhárítási fokozat van érvényben a Csongrád megyei Szatymazon; a helyzetet az autópálya építése is súlyosbította. Az MTI tudósítása szerint a helyi csatornákat ráköthetik az átereszekre, így megindulhat a víz elvezetése.

Az urbex szerelmeseinek új kedvenc helye lesz ez a hátborzongató balatoni üdülő