Török József (Budapest): Talán sokan emlékeznek még, hogy a rendszerváltozás előtt Grósz Károly fehérterrorral riogatott. A múltkor Hiller István, az MSZP elnöke azt a vágyát fejezte ki, hogy ő tavasszal vérszag helyett virágillatot szeretne érezni. Ennek érdekében aztán március 15-én a Kossuth térre és a Múzeumkertbe ki is vezényelték a mesterlövésznek és kommandósnak álcázott kertészlegényeket (vagy talán új nemzetiszocialista keretlegényeket). Nesze neked, tavaszi virágillat…
Gomolka Károly volt ’56-os szabadságharcos (Budapest): Mécs Imre a márciusi, Gyurcsány elleni tüntetést követően Hiller István szocialista pártelnök társaságában jelent meg, és azt mondta: A választások hitelességét veszélyezteti, ha a volt ’56-osok nyilvánosan kiállnak az egyik oldal mellett. De vajon nem az-e az ’56-os eszmék igazi és legteljesebb elárulása, amikor a volt forradalmárokat azzal vádolja, hogy azért, amiért kiállnak a nemzeti egység, a kereszténység mellett, és az MSZP koalícióját az SZDSZ-szel bűnszövetségnek nevezik, ezzel veszélyeztetik a választások tisztaságát? Mécs ott volt-e, amikor a Kossuth téren közénk, a tömeg közé lőttek mostani pártjának elődei? Ott volt-e másnap, amikor a homokkal leszórt platójú teherautókra dobálták fel a halott egyetemisták tetemeit? Mert ha ott volt, idézze fel minden egyes alkalommal ezt a szörnyű emléket, amikor a még élő gyilkos hazaárulókkal és azok leszármazottaival paroláz.
Kohn Róbert (Szigetvár): Látom, olvasom, hogy akarjunk „Több SZDSZ!”-t. De mi jellemezte az eltelt négy évüket? Több SZDSZ = több adó! Több SZDSZ = legális kábítószer! Több SZDSZ = több eutanázia, abortusz! Több SZDSZ = több anarchia! Több SZDSZ = több képzetlen gyerek! Több SZDSZ = több elvonás az önkormányzatoktól! Több SZDSZ = több elbocsátott ember a bezárt közoktatási intézményekből! Több SZDSZ = fizetős egészségügy! Több SZDSZ = kevesebb iskola és óvoda! Több SZDSZ = privatizált egyetemek, botrányos érettségi! Több SZDSZ = a határon túli magyarság kitagadása! Ki az, aki ezek után rájuk szavaz?
Farkas Zsolt (Budapest): Feltűnést alig keltő, apró hír közölte, hogy az EBESZ – korábbi gyakorlatától eltérően – az idén már nem küld megfigyelőket hazánkba az országgyűlési választásokra. Pedig a nemzetközi szervezet jól tudhatja, milyen felhangok kísérték a voksolást négy éve, és most is lehet számítani arra, hogy jogszerűtlenségek jelentkeznek, akár még fokozottabban is. Ha tehát nem lesz szervezett külföldi ellenőrzés, akkor mi magunknak kell ügyelnünk a választások tisztaságára úgy, hogy minden szavazókörben ott legyenek azok a küldöttek, akik tisztában vannak a választási szabályokkal, jogokkal és kötelességekkel, akik elég figyelmesek és erélyesek is, hogy az esetleges törvénytelenséget megakadályozzák akár úgy is, hogy az esetről jegyzőkönyvezést követelnek, illetve azonnali bejelentést tesznek a felügyelő felsőbb szervhez. Helyesbítés ugyanis csak újabb négy év múlva lehetséges.
Koncz Kálmán (Budapest): A március 21-i számukban volt olvasható, hogy egy Los Angeleshez közeli kisváros elöljárói olyan rendeletet hoztak, miszerint az egész város közterületein megtiltották a dohányzást. A tiltás megszegőit több száz dolláros büntetéssel sújtják, amit keményen be is hajtanak. A rendeletet a passzív dohányosok védelmében hozták. Javaslom átvenni, sőt kiegészíteném a gépjárművekre is. Dohányos honfitársaink jó része járdán, tömegközlekedési járművek megállóiban fújja rá a másik emberre a füstöt, a gépkocsik ablakából kidobálják az égő csikket. A legfelháborítóbb az egészben az, hogy ha szól az ember, hogy fújja máshová a füstöt, még ők vannak megsértődve és az a válasz: ha nem tetszik, arrébb lehet menni. A járművekből kidobott égő csikk pedig tűz- és balesetveszélyes. Úgy vélem, hogy nálunk is szükséges lenne törvényként bevezetni ezt a rendeletet és a megszegőit keményen megbüntetni.
Horváth Gabriella tanár (Budapest): Megdöbbenéssel értesültem az Alkotmánybíróság minden fórumot megkerülő döntéséről, a júniustól 18 éves kortól engedélyezhető sterilizációról. Azóta csak Seszták Ágnes, valamint Körmendy Zsuzsanna tollából olvashattam a témáról felelős hangú publikációkat. Kiknek a sugalmazására született ez a sürgős döntés, milyen érdekük fűződött hozzá, hogy így siessenek egy ilyen intézkedést meghozni, miért volt ez olyan hirtelen és gyors? A magyarság számára miért kínálgatják nekünk, mint valami mézesmadzagot, a sterilizációt – az önrendelkezési jog hazug jelszava mögé bújva? A döntéshozók 18 éves gyermekleányokra kívánják a felelősségüket hárítani. Az Alkotmánybíróság botrányos döntéséről nem szabad hallgatni.

Helyszínelők a Csillagbörtönnél, kiderült, miért vonultak ki a rendőrök – videó