Növekedéssel nyitott, majd napközben 23 000 pont fölé emelkedett az index. A hazai tőzsdei indikátor sokáig tartózkodott a 23 000 pontos határvonal közelében, de a kereskedés végén az eladói pozíciót felvevő befektetők 22 927,63 pontra húzták vissza az értékét. A nap végén a BUX 98,49 ponttal, azaz 0,43 százalékkal állt előző szintje felett.
Tegnap a forgalom 20,20 milliárd forintos volt, ez azt jelezte, hogy némi élénkülés mutatkozott a parketten, a befektetők főként a Mol-, az OTP- és a Richter-papírok iránt érdeklődtek. Az olajipari cég részvényei 0,2 százalékkal lettek olcsóbbak – a vezető részvények sorából egyedüliként gyengült az áruk. A banki papírok 0,7, a gyógyszergyáriak 1,9 százalékkal erősödtek. A szerdai napon dráguló Egis-papírok 4,5 százalékkal korrigáltak, azaz áruk gyengülőben volt. A gyógyszeripari cégek árfolyamában kialakult változásokat a térségben jelentkező felvásárlási aktivitással lehet indokolni – nyilatkozta több befektető.
A Magyar Telekom részvényei 0,31 százalékkal, 975 forintra drágultak, a távközlési cég jelezte, hogy nem tartja meg április végén a 2006. évi rendes közgyűlését, mivel a cég pénzügyi eredményeinek auditálása még folyamatban van. A közlemény szerint a társaság az audit lezárulását, illetve a szükséges igazgatósági döntések meghozatalát követően teszi közzé a közgyűlés pontos idejét, valamint az osztalék összegére vonatkozó javaslatot. A közlemény emlékeztet, hogy a tavalyi gazdálkodásról szóló, februárban közzétett gyorsjelentésben a Magyar Telekom jelezte, vizsgálatot folytat az egyik leányvállalata által csaknem 700 millió forint értékben megkötött szerződések ügyében. A kis forgalmú részvények sorából a mostanság sztárokká avanzsált Fotex-, Synergon-, Rába- és Danubius-részvények drágultak jobban.
A bankközi devizapiacon az eurót 265,40–265,50 forinton jegyezték, másfél forinttal a szerdai 267,00–267,20 forint alatt. A kereskedők szerint régiószerte konszolidáció ment végbe. Mérsékelt átmeneti gyengülést okozott napközben az izlandi jegybank vártnál nagyobb, 75 bázispontos alapkamat-emelése, de később megnyugodtak a kedélyek.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka