Már csak a két választási forduló között lehet arra számítani, hogy a befektetők komolyabb vásárlásokkal vagy eladásokkal jelentkeznek a tőkepiacon. Addig, míg nem zárul le a választás, meg kell elégedni a mostanában szokásos 15 milliárd forint körüli forgalommal és az iránytalansággal – nyilatkozta tegnap egy kisbefektető. Amúgy az OTP Elemzési Központ havi tőkepiaci jelentéséből kitűnik, hogy az emelkedő amerikai kamatszint konjunkturális hatásaiból és a vállalati profitmarzsok (különbség) szűküléséből adódó kockázatok visszafoghatják az amerikai részvénypiac teljesítményét. A következő időszakban hullámzó teljesítményre számítunk a hazai tőzsdén, mivel egyik politikai erő győzelme sincs egyértelműen beárazva a részvényekbe. Az első negyedéves gyorsjelentéseket és a konvergenciaprogram kidolgozását felértékelődés követheti, így hosszú távon továbbra is érdemes hazai részvényt tartani.
A tegnapi nap mérlege: 16,4 milliárd forintos forgalom, és jobbára dráguló részvényárak. A vezető részvények sorából csak az OTP-nek nem sikerült emelkedéssel zárnia, a pénzintézet részvényei 139 forinttal gyengültek, és 7450 forinton zártak. Emelkedőben volt viszont a Magyar Telekom, a Mol és a Richter is, a távközlési részvények 0,3 százalékot, az olajipariak 1,0 százalékot, a gyógyszergyáriak 1,1 százalékot drágultak. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 1,7 százalékkal csúszott vissza. Az elemzők elmondták, hogy a tegnapi nap csökkenését egyértelműen az OTP és az Egis okozta, a banki részvények esetében részben a Panonska banka-pályázat elvesztésével indokolható a lassulás.
A kis forgalmú papírok közül jól szerepelt az Econet, az FHB és a Graphisoft. Meglepetésre a Humet újból a befektetők és spekulánsok látószögébe került, így a társaság részvényei meglepő módon 18,6 százalékkal drágultak. A forint tegnap ismét gyengült a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy tájban 264,30–264,40 forinton jegyezték, mintegy egy forinttal feljebb a 263,20–263,30 forintos hétfői jegyzésnél – írta az MTI–Eco. A kereskedők ismét jelentős forgalomról, 262,90–265,30 forint között hektikusan ugráló euróárfolyamról számoltak be. A forint gyengülését a bizonytalan lengyel belpolitikai helyzet miatt zuhanó zloty, és a magyar államháztartás rekordösszegű márciusi hiányáról a Világgazdaságban reggel megjelentetett hír indította el.

Ezt elkapták a zsaruk: minden autós álma vált valóra – videó