Kivárás a piacon

Egyre alacsonyabb a tőzsde forgalma, egyre közelebb a parlamenti választás napja. A befektetők visszafogottak, kivárnak. A BUX napközben előző értéke körül ingadozott, nem tudta átlépni a 23 ezer pontos határt, és végül hétfői záráskor elért szintje közelében, 30,65 pontos csökkenéssel lépett a partvonalon túlra.

Munkatársunktól
2006. 04. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már csak a két választási forduló között lehet arra számítani, hogy a befektetők komolyabb vásárlásokkal vagy eladásokkal jelentkeznek a tőkepiacon. Addig, míg nem zárul le a választás, meg kell elégedni a mostanában szokásos 15 milliárd forint körüli forgalommal és az iránytalansággal – nyilatkozta tegnap egy kisbefektető. Amúgy az OTP Elemzési Központ havi tőkepiaci jelentéséből kitűnik, hogy az emelkedő amerikai kamatszint konjunkturális hatásaiból és a vállalati profitmarzsok (különbség) szűküléséből adódó kockázatok visszafoghatják az amerikai részvénypiac teljesítményét. A következő időszakban hullámzó teljesítményre számítunk a hazai tőzsdén, mivel egyik politikai erő győzelme sincs egyértelműen beárazva a részvényekbe. Az első negyedéves gyorsjelentéseket és a konvergenciaprogram kidolgozását felértékelődés követheti, így hosszú távon továbbra is érdemes hazai részvényt tartani.
A tegnapi nap mérlege: 16,4 milliárd forintos forgalom, és jobbára dráguló részvényárak. A vezető részvények sorából csak az OTP-nek nem sikerült emelkedéssel zárnia, a pénzintézet részvényei 139 forinttal gyengültek, és 7450 forinton zártak. Emelkedőben volt viszont a Magyar Telekom, a Mol és a Richter is, a távközlési részvények 0,3 százalékot, az olajipariak 1,0 százalékot, a gyógyszergyáriak 1,1 százalékot drágultak. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 1,7 százalékkal csúszott vissza. Az elemzők elmondták, hogy a tegnapi nap csökkenését egyértelműen az OTP és az Egis okozta, a banki részvények esetében részben a Panonska banka-pályázat elvesztésével indokolható a lassulás.
A kis forgalmú papírok közül jól szerepelt az Econet, az FHB és a Graphisoft. Meglepetésre a Humet újból a befektetők és spekulánsok látószögébe került, így a társaság részvényei meglepő módon 18,6 százalékkal drágultak. A forint tegnap ismét gyengült a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy tájban 264,30–264,40 forinton jegyezték, mintegy egy forinttal feljebb a 263,20–263,30 forintos hétfői jegyzésnél – írta az MTI–Eco. A kereskedők ismét jelentős forgalomról, 262,90–265,30 forint között hektikusan ugráló euróárfolyamról számoltak be. A forint gyengülését a bizonytalan lengyel belpolitikai helyzet miatt zuhanó zloty, és a magyar államháztartás rekordösszegű márciusi hiányáról a Világgazdaságban reggel megjelentetett hír indította el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.