Koalíciós össztűz a Fideszre

Tábori Gabriella
2006. 04. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapesten le kell zárni a rossz viták, a hanyatlás, a szétesés, a hozzá nem értés és az elpuskázott lehetőségek korszakát. A fővárosban változásra van szükség. A következő kormánynak kezet kell nyújtania Budapestnek, a budapestieknek – mondta Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke Orbán Viktor szerdai bejelentését kommentálva, amely szerint kormányra kerülése esetén a Fidesz Budapest-fejlesztési minisztériumot hozna létre. Az új tárca feladata volna, hogy együttműködve a fővárosi vezetéssel megoldja az állam budapesti feladatait.
Kormánypárti össztűz zúdult a Fidesz önálló minisztérium létrehozásáról szóló tervére. Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester szerint Budapestnek nem egy újabb minisztériumra, hanem egy Budapest-barát kormányra van szüksége. A szabad demokraták hangsúlyozzák, hogy Budapest irányítására már létezik egy intézmény, mégpedig a fővárosi önkormányzat. Molnár Gyula, az MSZP budapesti tanácsának elnöke arra hivatkozva bírálta a Fidesz tervét, hogy az új tárca eltávolítaná Budapestet és a vidéket. Mint mondta, a polgári kormány 1998 és 2002 között százmilliárd forint forrással rövidítette meg a budapesti embereket.
Pokorni csodálkozással vette Molnár Gyula szavait, már csak azért is, mert elmondása szerint az MSZP-s politikus alig néhány hónapja egy szakmai tanácskozáson, az építészkamara konferenciáján maga is szorgalmazta egy, a Fővárosi Közművek Tanácsához hasonló intézmény létrejöttét. A Fővárosi Közművek Tanácsa 1870-ben, három évvel a főváros egyesülése előtt alakult, és megvalósította a konzervatívok és a liberálisok összefogását Budapest érdekében. Kérdésre Pokorni azt mondta, vannak már elképzeléseik a Budapest-minisztérium vezetésére, nevet azonban nem mond. Mint mondta, abból, hogy ő vezeti a Fidesz budapesti listáját, semmi nem következik.

Százezres minimálbér 2010-ig. A Fidesz kormányra kerülése esetén a négyéves ciklus végére, 2010-ig tartja megvalósíthatónak a százezer forintos minimálbér bevezetését – közölte Pokorni Zoltán. – A minimálbér emeléséhez szükséges egyeztetéseket kormánypozícióban le fogjuk folytatni, és 2010-ig megvalósítjuk – fűzte hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.