Elutasította a francia baloldal Jacques Chirac elnök tárgyalási ajánlatát, és újabb tiltakozásokat helyezett kilátásba. A korábbi szocialista pénzügyminiszter szerint Chirac nem értette meg a tüntető fiatalokat, ugyanis ők nem azt szeretnék, hogy a próbaidő két évről egyre csökkenjen, hanem hogy a munkaszerződésük ugyanolyan legyen, mint másoknak. Az üzleti vezetők attól tartanak, hogy a sorozatos demonstrációk kedvezőtlenül hatnak majd a befektetésekre és a turizmusra – tudósított a Magyar Rádió.
Chiracnak felróják, hogy nem teljesítette az új munkaügyi törvényt ellenzők legfőbb követelését, vagyis nem élt alkotmány adta jogával, hogy újabb vitára visszaküldje a szöveget a parlamentbe. Ugyanakkor a kétéves felmondási periódus felére csökkentését javasolta, és kilátásba helyezte valamilyen indoklási kötelezettség megfogalmazását is.
Az egyik legmérsékeltebb szakszervezeti szövetség vezetője, Jean-Claude Mailly érthetetlennek mondta, hogy az elnök kihirdeti, de egyben módosítani is akarja a törvényt. Szerinte vissza kellett volna vonnia, így a szakszervezet folytatja a tiltakozó akciókat.
A szocialista párt főtitkára szerint Chirac elhalasztotta a nemzeti megbékélés lehetőségét. A társadalmi béke helyreállítására az elnöknek az lett volna az egyetlen lehetősége, ha nem hirdeti ki a törvényt, de nem élt ezzel a jogával – mondta Francois Holland francia szocialista vezető.
A bejelentést követően újabb heves megmozdulások robbantak ki Franciaországban, aminek következtében mintegy száz embert őrizetbe vettek, két rendőr pedig megsérült az intézkedések során.
A hatóságok tájékoztatása szerint Párizsban kétezren tiltakoztak. A résztvevők üvegpalackokkal dobálták meg a rendőröket, a szenátus épületénél szétvertek egy őrbódét, valamint egy párt irodáját. Randalírozók kirakatokat vertek szét a főváros egyik elegáns főútvonalán. Hasonló megmozdulások voltak Strasbourgban, Nancyban, Grenoble-ban, Lyonban, Bordeaux-ban és Lille-ben is.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére