Garamszegi nem olvasott, csak aláírt

Nem tett vallomást, és az elhangzottakhoz sem fűzött megjegyzést Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. társtulajdonosa, aki a K&H-per kilencedrendű vádlottjaként különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette miatt állt a Fővárosi Bíróság elé.

Swendt Pál
2006. 05. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Garamszegi Gábor a tegnapi tárgyaláson nem kívánt vallomást tenni a terhére rótt sikkasztásról, és nem volt hozzáfűznivalója azokhoz a rendőrségi jegyzőkönyvekhez, amelyek a brókerbotrány nyomozása során tanúként tett vallomásairól elhangzottak. A volt szocialista városatyának Varga Zoltán bíró olvasta fel a kihallgatásáról készült dokumentumokat. Garamszegi úgy vallott: Kulcsár Attilát mint a fontos ügyfelek kapcsolattartóját Rejtő E. Tibor, a K&H Bank akkori vezérigazgatója mutatta be neki azzal, hogy kevés ember rendelkezik olyan tőzsdei végzettséggel az országban, mint a bróker.
A vád szerint Garamszegi Gábor két-három hónappal azután, hogy a Betonút Rt. 2001 augusztusában ügyfélszámla-szerződést kötött a K&H Equities Rt.-vel, rábeszélte Kulcsár Attilát, hogy a jövőben kevesebb hozamot mutasson ki, és a tényleges, valamint az elszámolásokon feltüntetett nyereség különbözetét 50-50 százalékban osszák el egymás között. Garamszegi tanúként úgy nyilatkozott: sokszor előfordult, hogy el sem olvasta azokat az iratkötegeket, amelyeket Kulcsár aláírásra elé tett, és nem volt tudomása arról, hogy létezik olyan, az aláírását helyettesítő bélyegző, amit a bróker használt. A vallomásokban Garamszegi tagadta, hogy tudomása lett volna a sikkasztásról.

Kulcsár másképp emlékezett. Kulcsár Attila a Fővárosi Főügyészségen tett gyanúsítotti vallomásában a bűncselekményekről tudó és az ennek tudatában a szabálytalan tranzakciókat kifejezetten kérő ügyfelek közé sorolta Garamszegi Gábort. – 2002 elején ő állt elő azzal, hogy a Betonút Rt. portfóliójában általam kimutatott hozamon osztozni szeretne – állította a bróker. – Mivel sokszor kellett aláíratni vele különféle okiratokat, felvetettem, hogy az aláírásával megegyező bélyegzőt kellene használnom, ő elfogadta, én pedig használni kezdtem azt. Erről természetesen Garamszegi is tudott – áll a Kulcsár-vallomás jegyzőkönyvében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.