Jelentős mennyiségű friss tőke érkezett az idei év első három hónapjában a befektetési alapokba, a Bamosz adatai szerint 12 új alap indult és ezzel szemben kettő szűnt meg. Az alapok összvagyona 10,3 százalékkal nőtt, és 144 milliárd forintnyi új tőke jelent meg a piacon.
Az alapok vagyona a negyedév végén 2071 milliárd forint volt, az újabb negyedéves csökkenés után ennek 72 százaléka a nyilvános nyíltvégű értékpapíralapokban, míg további 19 százaléka a nyilvános nyíltvégű ingatlanalapokban volt. Az utóbbi fél évben jelentősen módosult a befektetési alapok piacának szerkezete, a csökkenő arány ellenére a nyilvános nyíltvégű értékpapír befektetési alapok még mindig a legmeghatározóbb formái az alapoknak (a nyilvános nyíltvégű garantált és származtatott alapokat nem ide, hanem a speciális alapok közé soroltuk). A negyedév elején 108 ilyen alapot kezeltek hazai alapkezelők, a negyedév során pedig két új alap indult (két pénzpiaci, miközben egy egyéb alapot átsoroltak a kötvény kategóriába). A 110 alap vagyona 1495 milliárd forint volt 2006. március 31-én, ami 8 százalékkal magasabb a megelőző negyedév végi értéknél. A negyedéves 111 milliárd forintos vagyonnövekmény 79 milliárd forint új befektetés, és a befektetési alapok hozamának 32 milliárdos szintje után alakult ki. A nagy érdeklődésre való tekintettel a két euróövezeti pénzpiaci alap után az első negyedévben elindult az első euróövezeti likviditási alap is, ezek növekedése a negyedévben jelentősen meghaladta a hazaiakét, elsősorban az új alap tőkevonzásának köszönhetően. Ugyanakkor a pénzpiaci alapok összesített vagyonának 98,8 százaléka még mindig a 26 hazai alapban található.
A Bamosz negyedéves elemzéséből az is kitűnik, hogy a zártkörű nyíltvégű értékpapíralapok száma a negyedévben nem változott, összesített vagyonuk 13,2 százalékkal nőtt a negyedév során. A nyilvános nyíltvégű alapok közül 2006. március 31-én a legnagyobb csoport a pénzpiaci alapoké, miután 2005. végén első alkalommal lett nagyobb az összvagyonuk a kötvényalapokénál. A nyilvános nyíltvégű pénzpiaci alapok száma a negyedévben kettővel nőtt, a negyedév végén 29 ilyen alapot kezeltek a Bamosz tagjai. A pénzpiaci alapok vagyona a negyedévben 13,2 százalékkal emelkedett.
A részvényalapok száma nem változott a negyedévben. A 33 nyilvános nyíltvégű részvényalap negyedéves növekménye 25,6 százalékos volt, a negyedév végén 205 milliárd forint volt az összvagyonuk. A negyedéves bővülésből 26 milliárd forint az új befektetések, több mint 15 milliárd forint az alapok hozamának hatása.

Random választotta ki áldozatát az esztergomi késelő