Néhány órával az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagja és Németország Iránnal kapcsolatos londoni „válságtanácskozásának” kezdete előtt három nyugati ország (a BBC szerint London, Párizs és Berlin képviselői) kompromisszumos javaslatot dolgoztak ki szerdára virradóra a célból, hogy a közös fellépés érdekében elnyerjék Oroszország és Kína támogatását.
Hajnali londoni értesülések szerint a kompromisszumos javaslat az orosz és a kínai együttműködés fejében lemond arról, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa esetleges szankcióként katonai lépést helyezzen kilátásba Iránnal szemben, amennyiben Teherán nem hajlandó lemondani a nyugati aggodalmak szerint atomfegyver-előállítást célzó urándúsításról. Oroszország és Kína eddig mindenfajta szankciót ellenzett, különös tekintettel az esetleges katonai lépésekre.
Szerdai londoni tanácskozásukon a „hatok” képviselői azonban elsősorban nem a szankciókról, hanem bizonyos ösztönzőkről kívántak tárgyalni. Értesülés szerint e csomag részeként az Európai Unió három legnagyobb hatalma könnyűvizes atomreaktort készül felajánlani Iránnak, s ezzel urándúsítási programjának befagyasztására igyekszik rávenni a teheráni vezetést.
Közben újabb fontos kijelentést tett az iráni elnök hazája atomprogramjáról. Irán önállóan képes előállítani nukleáris fűtőanyagot – közölte Mahmúd Ahmadinezsád egy vidéki helyszínen elhangzott beszédében. Az izraeli titkosszolgálatok szerint ugyanakkor Irán kísérletet hajtott végre nagy hatótávolságú rakétával, amiről azt közölték, hogy „a Sahab–3 rakétáét nem haladja meg a hatótávolsága (2000 km)”.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok