Egy hét múlva kerül sor a félidős választásokra az Egyesült Államokban, amelyen a kongresszusi képviselőkön és a szenátorokon kívül a kormányzókról is döntenek a szavazók. Bár elsősorban helyi ügyeknek kellene meghatározniuk a kampányt, a nagypolitika befolyása tagadhatatlan. A demokraták ebben érdekeltek, nem véletlenül jelentették ki, hogy az iraki kérdést csak azután lehet megoldani, ha a kongresszusban elveszik a többséget a republikánusoktól.
Hogy a washingtoni kormányzat szerepvállalását a helyi kampányokban épp ezért óvatosan fogadják a republikánusok, arra egy minapi incidens is például szolgált. Dick Cheney egy interjúban arra a kérdésre, hogy gondolkodás nélkül lehet-e alkalmazni azt a vallatási technikát, amelyben víz alá nyomják a foglyok fejét, úgy válaszolt, hogy szerinte gondolkodás nélkül, bár őt amúgy is a kínzás alelnökének nevezik. Noha később tagadták, hogy az alelnök ezzel állást foglalt volna a kihallgatás ilyen formája mellett, a kabinet eddigi kínzási ügyeit figyelembe véve esélyük sem volt a hatékony magyarázkodásra.
Ám az ádáz választási kampányban nemcsak Cheney, hanem felesége, Lynne is bajba került, méghozzá a Nővérek címet viselő, 25 évvel ezelőtt megjelent könyvével. A leszbikus szerelmi történet akkor került ismét reflektorfénybe, amikor a virginiai szenátorválasztás republikánus jelöltje azzal vádolta meg ellenfelét, hogy annak novellái túlzott szexuális tartalommal bírnak. A védekező demokrata politikus ekkor – „amúgy mellékesen” – emlékeztetett Lynne Cheney könyvére, amelyben „meglehetősen részletekbe menően” írja le hőseinek aktusait. Az ügy pikantériája, hogy az alelnök házaspár egyik lánya, Mary leszbikus, Lynne pedig éppen egy gyermekeknek szóló könyve promócióján dolgozik.

30 éve nem látott hideg volt Magyarországon