Igen szűkszavúan tájékoztatta a sajtót az elutasító döntésről Jaroslav Macek, a nyitrai kerületi ügyészség szóvivője, mondván, a végzés csak akkor lép jogerőre, ha az érintettek már tudomást szereztek okairól. Ezért csak annyit mondott, az ügyész szerint „indokolatlan volt a panasz”.
Malina Hedvig jogi képviselője lapunknak nem kívánta kommentálni az ügyészség döntését, mert nem ismeri az indoklást, annyit azonban megjegyzett, „jellemző, hogy a döntésről a sajtóból kell értesülnünk”. Hedvig és családja ugyanezen az állásponton van, vagyis addig, amíg nem ismerkedtek meg a dokumentummal, és nem konzultáltak a további lehetséges lépésekről Roman Kvasnicával, nem kívánnak állást foglalni. Hedvig egyébként is szeretné kerülni a sajtó érdeklődését, mint korábban mondta: szeretne „normálisan élni és tanulni, és Nyitrán befejezni az egyetemet, ehhez pedig nyugalom kell”. Egyelőre élvezi is ezt a nyugalmat, nem lehet azonban tudni, meddig, mert nem kizárt, hogy az ügyész döntése után eljárás indul ellene „hamis tanúzás” miatt.
Az ügyész döntését Csáky Pál, a Dzurinda-kormány egykori emberi jogokért is felelős alelnöke sem kívánta minősíteni. Annyit mondott lapunknak, hogy az MKP számára elfogadhatatlan a rendőrség álláspontja, hogy „nem történt meg az eset”, azaz hogy Malina Hedviget augusztus 25-én semmi sem érte.
Az ügyészség határozata azonban megdöbbenést és felháborodást okozott Hedvig tanárai és diáktársai körében. Az önmagát megnevezni nem kívánó professzor szerint „akik látták augusztus 25-én Hedviget, tudják, hogy megverték”. Az ügyészi indoklás, mely szerint „indokolatlan volt a panasz”, ugyancsak meglepő, hiszen a beadványhoz csatolták azt a fényképet is, amely azóta bejárta talán az egész világ sajtóját, s amely alapján egyértelmű, hogy Hedvig arcán több ütés nyoma is látható volt, ugyanakkor a rendőrség eredeti határozatában azt állapította meg, hogy Hedvig „kitalálta a támadást és a sérüléseit”. A rendőrség az igazságügyi orvos szakértő véleménye alapján jutott erre a megállapításra, csakhogy ez az orvos szeptember 5-én látta Hedviget, tehát tíz nappal az eset után. Ugyanakkor az ügyész által indokolatlannak minősített panasz tartalmazza a nyitrai és a dunaszerdahelyi kórház orvosainak a látleletét is, amely leszögezi, hogy a diáklány arcán véraláfutások voltak, szeme pedig fel volt dagadva. Hedvig ügyvédje szerint további lépésekre október utolsó hetében kerülhet sor.

Hatalmas hiszti lesz a baloldalon: az átláthatósági törvényjavaslat már az Országgyűlés előtt van