Gyászol a New York Yankees

Nem tudják az amerikai hatóságok, mi volt az oka annak, hogy szerdán kisrepülőgép csapódott egy manhattani felhőkarcolóba. A balesetben ketten vesztették életüket: az egyik áldozat a pilóta, Cory Lidle, neves baseballjátékos volt. A sportemberen kívül a repülésoktató halt meg. Michael Bloomberg New York-i polgármester kizárta, hogy terrortámadás történt volna.

MN-összeállítás
2006. 10. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra sem tudják az amerikai hatóságok, miért csapódott helyi idő szerint szerdán délután egy kisrepülő egy ötvenemeletes manhattani felhőkarcolóba. Korábban megjelent sajtóértesülésekben az állt, hogy a Cirrus SR–20-as gép pilótája vészjelzéseket adott le, de ezt az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) munkatársa nem erősítette meg a CNN-nek nyilatkozva. Mint arról beszámoltunk, az FBI már a tragédia utáni órákban közölte, hogy az eseménynek valószínűleg nincsen köze a terrorizmushoz. Később Michael Bloomberg New York-i polgármester kizárta, hogy támadás történt volna. Bloomberg nem árulta el, kik vesztették életüket a tragédiában, órák múltán Washingtonban közölték, hogy a repülőgépet Cory Lidle, a New York Yankees neves baseballjátékosa vezette. Rajta kívül Tyler Stanger repülésoktató halt meg, aki a tél vége óta tanította a dobójátékost repülni. A Yankees tulajdonosa, George Steinbrenner közleményben erősítette meg a hírt.
A csapat honlapján a történtekről terjedelmes cikket tettek közzé: a Lidle nevén lévő Cirrus délután két óra huszonegy perckor emelkedett fel a Teterboro repülőtér kifutójáról, és hozzávetőleg tizenöt perc múlva az East 72. Street 524-es számú épületének negyvenedik emeletébe csapódott. Előtte tett néhány kört a Szabadság-szobor körül, majd eltűnt a légiirányítás radarjáról. Csak közvetlenül a tragédia előtt látták újra a műszerek. A Belaire nevű, főként tehetőseknek otthont adó, 183 lakásos épület két szintje azonnal kigyulladt, az utcát lángoló roncsdarabok torlaszolták el, a környéken sűrű füst gomolygott. A becsapódás helyénél lévő lakások egyikében ketten tartózkodtak: épségben ki tudtak menekülni, az ijedségen kívül nem esett bajuk. Perceken belül több mint százhatvan tűzoltó vonult a helyszínre, az ő elsődleges véleményük is kizárta a terrortámadás lehetőségét. Ettől függetlenül az amerikai légierő gépei azonnal a levegőbe emelkedtek, és a nagyobb városok légterében járőröztek. Közben a Belaire-t sikeresen kiürítették. A mentésben és az oltásban összesen tizenegy tűzoltó és öt civil szerzett kisebb sérüléseket. A Cirrus a tűztől eltekintve nem okozott nagy kárt a házban, csak a motorja tudott az épületbe hatolni, a többi alkatrésze a mélybe hullott – közölte Debbie Hersman, az NTSB, a személyszállítás biztonságáért felelős hatóság szóvivője.
A 34 éves sportember februárban szerzett repülőgép-vezetői engedélyt, a négyüléses, egymotoros Cirrus SR–20-ast pedig hónapokkal később vette meg. Lidle kilenc éve volt profi baseballjátékos, két hónappal ezelőtt szerződött New Yorkba a Philadelphia Philliestől.
A szerencsétlenség okait egyelőre csak találgatják a szakértők. Az egyik elképzelés szerint a gépből valószínűleg elfogyott az üzemanyag. Henry Neimark, a baleset egyik szemtanúja, aki maga is pilóta, azt nyilatkozta az AP-nek, hogy a gép a becsapódás előtt egyenetlenül repült, úgy tűnt, a pilóta elveszítette uralmát fölötte. A sportember tragédiája miatt újból fellángolt a vita az Egyesült Államokban a 2001. szeptember 11-i terrortámadások óta sokat vitatott repülésbiztonságról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.