Rendkívüli Fidesz-kongresszus egy hónap múlva

A válsághelyzetre tekintettel rendkívüli kongresszust tart a Fidesz. Kövér László szerint a válságból való kilábaláshoz, illetve az 1956-os forradalom befejezéséhez egy új, az ötven évvel ezelőttihez hasonló, széles nemzeti összefogás szükséges.

Tábori Gabriella
2006. 10. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendkívüli kongresszust hív össze november 25-ére a Fidesz országos választmánya a Magyarországon kialakult válsághelyzetre való tekintettel. Ezt Szijjártó Péter szóvivő jelentette be, ismertetve a választmány szombati döntését. Elmondta, a kormány pénzügyi, gazdasági, politikai és morális válságot okozott, így Magyarország eddig példa nélküli helyzettel áll szemben. A kongresszus napirendjén szerepel majd az önkormányzati választások értékelése, valamint egy olyan politikai helyzetértékelés, amely a demokratikus kormányzás helyreállítását szolgáló lépésekről szól. A kongresszus módosítaná a Fidesz alapszabályát is, létrehozva az önkormányzati képviselők országos gyűlését annak érdekében, hogy a helyi közösség életét meghatározó döntéshozókat integrálják a párt szervezeti keretei közé. Tisztújítás nem szerepel a rendkívüli kongresszus napirendjén. A szombati választmányi ülésen Kövér László, a testület elnöke az 50. évforduló kapcsán arról beszélt, hogy 1956 forradalma befejezetlen, a magyar társadalmat ma gyötrő bajok mindegyike ott gyökerezik a november 4-i ellenforradalomban, amely visszalökte az európai fejlődés útjára visszatalálni akaró Magyarországot a szocializmus ázsiai zsákutcájába. Kijelentette: az 1956-os forradalom befejezéséhez, az ország mai válságának megoldásához egy új, az ötven évvel ezelőttihez hasonló, széles nemzeti összefogás szükséges. Ehhez elengedhetetlen azonban egy Kéthly Anna és Nagy Imre örökségét valóban vállaló, népéhez kötődő, nem idegen érdekeket kiszolgáló új baloldalt is magába foglaló nemzeti egység. A nemzet ugyanis – folytatta a politikus – ma is azokkal áll szemben, akikkel fél évszázada: egy „szűk, köztörvényes bűnök elkövetésétől sem visszariadó, maffiaszerűen szerveződő klikkel”, amely a hazugságot, a gátlástalan haszonlesést, az emberek vágyainak, véleményének, akaratának semmibevételét, a hatalomhoz minden áron való ragaszkodást testesíti meg, elutasítva a demokrácia lényegét. Miközben a mai „úgynevezett baloldal” megpróbálja október 23. örökségét is privatizálni, valójában november 4. becstelen árulásának örököseként nem tudott, nem akart saját múltjával őszintén szembenézni. Ezt támasztja alá Kövér szerint az, amilyen kormányfőket a kommunista utódpárt adott az országnak: a forradalom katonai bukása után az országot brutálisan végigverő karhatalmi különítmények egy tagját, majd az orosz birodalmat kiszolgáló kommunista titkosrendőrség egy D–209-es fedőjelű szigorúan titkos tisztjét, végül a KISZ Központi Bizottságának magas beosztású funkcionáriusából lett milliárdost, aki a november 4-ét követő megtorlások egyik leggyűlöltebb irányítójának, Apró Antalnak elkobzás, majd privatizáció útján tulajdonába került villájából siet évek óta megkoszorúzni Nagy Imre szobrát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.