A nagykoalíciós kormány politikája ellen tiltakozó német szakszervezetek tömegmegmozdulásokkal adtak hangot elégedetlenségüknek. Több mint kétszázezren vonultak az utcára országszerte. A tüntetéseken egyházi és társadalmi szervezetek is részt vettek.
A Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) az igazságos társadalom mellett szállt síkra, és a Merkel-kabinet eddigi politikájára jellemző irányvonal korrigálását követelte abból a meggyőződésből kiindulva, hogy a kisemberek érdekeit figyelmen kívül hagyják. Michael Sommer DGB-elnök figyelmeztető kiáltásnak nevezte a tüntetéseket, és óva intette a kormányt attól, hogy ignorálja azokat. „Az előző kormány is azért bukott meg, mert figyelmen kívül hagyta a demonstrációk jelentőségét” – hangoztatta.
Dortmundban harmincezer tüntető előtt a szakszervezet szónokai pimasznak és kíméletlennek nevezték több nagy hazai konszern eljárását, a munkavállalók tömeges elbocsátását. Jürgen Peters, a fémipari szakszervezet elnöke azt vetette a politikusok szemére, hogy a nemzet pénzeszsákjának tekintik a munkavállalókat, ezért érzik a szakszervezetek feljogosítva magukat arra, hogy menetirány-változtatásra kényszerítsék a politikusokat. Amennyiben erre nem kerül sor, úgy kritikussá válik a lakosság széles rétegeinek a szociális helyzete. Sigried Reihs evangélikus lelkész megállapította, az egyházak nem nézhetik tétlenül a társadalom két részre szakadását. „Nem engedhetjük meg, hogy százezrek maradjanak munka nélkül, akiket azután kizárnak a társadalomból” – mondta a lelkipásztor. A legnagyobb létszámú megmozdulás Berlinben volt, ahol 80 ezren demonstráltak.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban