Újabb lecsúszás

Jelentős forgalom mellett folytatódott a gyógyszergyártó cégek részvényeinek vezetése melletti tőzsdei visszaesés. A BUX napközben igen pesszimista képet mutatott: az indikátor 22 366 pontig zuhant, a nap végére a gyengülésre spekuláló befektetők vételi megbízásaikkal (pozíciók zárása) az indexet némileg javították, de még így is 157,49 pontnyi veszteséggel zárt.

Munkatársunktól
2006. 10. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyitás után két órával meredek zuhanásba kezdett a BUX, és az árfolyamában bekövetkezett gyengülési hullám jelentős, 330 pontnyi veszteséget okozott. A BUX előző értéke felett nyitott, és a nemzetközi hatások miatt az optimizmus rendületlennek tűnt. Dél felé azonban elmúlt a befektetők jókedve, az index gyors zuhanással megpecsételte sorsát: a visszaesésre játszó befektetők 22 366 pontig tolták le eladási megbízásaikkal az indexet. A nap nagyobbik részében csökkenő árfolyamú mutatót csak a kereskedés végén hagyták lélegzethez jutni, így a veszteség némileg mérséklődött zárásra. A BUX 22 562,02 ponton, 157,49 pontos csökkenéssel fejezte be a napot. A 28,58 milliárd forintos forgalomból továbbra is a Mol–OTP párosra kötötték a legnagyobb tételt. Az olajipari cég részvényei annak ellenére gyengültek, hogy az OPEC várhatóan megkurtítja csütörtöki ülésén a kitermelési kvótát. Az OPEC döntésének hatására a nyersolaj árában drágulást várnak a szakértők, ám a Mol tegnap ettől függetlenül egyszázalékos csökkenést produkált. A legnagyobb magyar pénzintézet részvényei 0,6 százalékkal maradtak el pénteki záróáruktól. Lefelé mozgott még, és 2,1 százalékkal lett olcsóbb a Richter is. Hasonlóan csökkenőben volt az Egis kurzusa. Néhány papír ára szembe tudott menni a gyengülő trenddel. Egyértelműen kedvező hatással volt a piacra a Magyar Telekom, amely 1,7 százalékkal drágult. Nőtt még az FHB, a BorsodChem és a kivezetés előtt álló Démász árfolyama.
Elemzők szerint a részvények és a BUX árfolyamában a következő napokban érdemi változások nem történnek, a piac továbbra is lefelé mozoghat, és szinte semmi nem tudja megállítani. A gyógyszergyártókról sorban érkeznek a leminősítő vélemények, ami a veszteségeket tovább növelheti.
A forint a múlt heti erősödés után korrigált, a nap végéig az euró 266,20–266,50 forintig erősödött a péntek délutáni 264,60– 264,70 forintról. Az euró reggel még 264,60 forinton nyitott, majd a nap végére több mint egy forintot erősödött. Az üzletkötők továbbra is a Moody’s nemzetközi hitelminősítő intézet döntésére és Veres János pénzügyminiszter eltávolítására várnak. Az ország leminősítését szinte tényként kezelik a piacon, a kérdés csupán a bejelentés időpontja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.