Tizenhét százalékkal vezet a Fidesz az MSZP előtt a biztos pártválasztók körében – derül ki a Szonda Ipsos március 15. után készített közvélemény-kutatásából. Az összes választókorú körében az arány 32-23 százalék. A nemzeti ünnepen történtek nem eredményeztek jelentős változást a két nagy párt erőviszonyaiban (a közölt értékek szinte teljesen megegyeznek az előző hónapban mért adatokkal), a szimpatizánsi tábor azonban egységesebbé, aktívabbá és magabiztosabbá vált. Egy most vasárnapi választáson való részvételt az ellenzékiek 77 százaléka (februárban az arányszám 73 százalék volt), a kormánypártiak 73 százaléka (előző hónapban 70 százalék) ígérte, a győzelemben a fideszesek 88, a szocialisták 42 százaléka bízik.
Az MSZP támogatóinak 48 százaléka úgy véli, rossz irányba megy a gazdaság, míg negyven százalékuk bizakodó a következő évi kilátásait illetően. Hosszabb távon negatív prognózist a szocialisták 22 százaléka mondott, 43 százalékuk pozitív változást vár a jövőben. Az MDF az előző havi eredményét megismételve az összes szavazó körében öt-, a biztos pártválasztóknál hétszázalékos támogatottságot tudhat maga mögött; az SZDSZ-nél ez az arány három és öt százalék.
A Tárki legfrissebb felmérése szerint tovább nőtt a Fidesz támogatottsága: a biztos szavazók körében öt, a teljes népességen belül négy százalékponttal. Az MSZP az előbbi kategóriában háromszázalékos csökkenést könyvelhet el a februári adatokhoz képest, míg utóbbiban nem változott a népszerűsége. A március 8. és 21. között, ezer fő megkérdezésével készült közvélemény-kutatás szerint a két nagy párton kívül csak az MDF éri el a parlamentbe jutáshoz szükséges ötszázalékos küszöböt, az SZDSZ csupán megközelíti azt.
A közelmúltban három nagy közvélemény-kutató cég is nyilvánosságra hozta felméréseit: a Gallup, a Medián és a Századvég Alapítvány-Forsense egyaránt húsz százalék feletti Fidesz-előnyt mért.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel