Ideológiai állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia biológiai tudományok osztálya a biológiai nemek kérdésében. Korábban megfogalmaztam már, hogy milyen, a természettudományon, jelen esetben a biológián kívüli tényezők vezethetnek el azokhoz az értelmetlen kérdésfeltevésekhez, amelyre a megnevezett tudóscsoport most adott választ.
Továbbra is keressük a motivációját annak, hogy a nemzet vezető tudósai miért érzik szükségét annak, hogy nyilvánvalóan ideológiai kérdésekben megnyilvánuljanak. Hacsak nem politizálni akarnak, és ki akarják fejezni a nemzetközi liberalizmus és a woke iránti feltétlen hűségüket.
A nagyjából harmincsoros szövegben először felsorolnak olyan közismert genetikai és orvosi tényeket, amelyeket minden művelt laikus is ismer, és nyilván azzal is mindenki tisztában van, hogy ehhez ők értenek a legjobban. Ezekben a kérdésekben ők maximum egymással vitatkozhatnak, mi hozzá sem tudnánk szólni. Becsületünkre legyen mondva, nekünk eszünkbe sem jutna beleszólni olyasmibe, amihez ennyire nem értünk. Az állításaikat tehát, ennek a szövegnek is minden tudományra vonatkozó mondatát is igaznak fogadjuk el. Idézet következik a szövegből, amelyet szintén teljesen tudományos állításnak tekintünk:
„A felsorolt interszex állapotok, működési rendellenességek nem jelentenek külön nemet, viszont a bináris »nő vagy férfi« tulajdonságoktól való eltérések élettani és pszichológiai szempontból is figyelmet és kezelést igényel(het)nek.”
Akkor ezt meg is beszéltük, „nem jelentenek külön nemet”, tehát nincs több biológiai nem az ember evolúciójában. Csak kettő.
Mivégre akkor ez az egész? A szöveg tehát maga is pszichológiai és orvosi szempontból is működési rendellenességnek minősíti ezeket az állapotokat, és ebben az esetben ideológiai okokból mellőzni kívánt a „betegség” szó. Hiszen a haladók között jelenleg tomboló áldozati kultúrában állapotokról és működési rendellenességekről illik beszélni, a betegség szó használata itt dehonesztáló, sértő, megalázó, különösen akkor, ha az „állapot” megváltoztathatatlan.
Ez mindig így van, ha a progresszívek bármilyen számukra fontos értéket rendelnek egy fogalomhoz, akkor azt vagy tilos, vagy csak nagyon óvatosan szabad használni, illetve fordított esetben pedig egyenesen kötelező.
Következő idézetünkről először az juthat eszünkbe, hogy a szív ugyan lehet a jobb oldalon is, de azért elsőre mindig a bal oldalon keressük: