Továbbra sem tapasztalható érdemi korrekció a keddi kínai mini pánik után visszaeső tőzsdei mutatókban. A tegnapi kereskedés során felfelé induló nyugat-európai és régiós piacok délután a tengerentúli makroadatok megjelentetése előtt ismét lefelé vették az irányt. A délután megjelent tengerentúli makroadatok sorából kiemelendő a személyes jövedelmek egyszázalékos megugrása az előző hónaphoz képest, ami valószínűleg hozzájárult az amerikai fogyasztás 0,5 százalékpontos emelkedéséhez. Mindkét adat meghaladta az elemzői várakozásokat, miként a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve által követett maginflációs mutató is, amely havi összehasonlításban 0,3 százalékos növekedést jelzett, s így az éves áremelkedés 2,3 százalékot tett ki. Utóbbi adat azt jelzi, hogy nem kizárt az újabb amerikai kamatemelés.
A negatív adatok mellett újabb pánikot váltott ki a jen váratlan erősödése is. A befektetők már nyitás előtt eladási szándékkal honorálták a kedvezőtlennek ítélt adatokat, s így a Dow Jones indikátora a piacnyitás előtti elektronikus kereskedésben csaknem 90 pontos visszaesést jelzett. Ezzel lényegében eldőlt az egyébként is veszteséges oldalon araszolgató nyugat-európai és a régiós mutatók sorsa is.
A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX a kereskedést egy százalékkal alacsonyabban, 23 147,3 ponton fejezte be. A régióban a cseh PX 50-es 2,1, a lengyel WIG 20-as pedig 0,9 százalékkal gyengébben zárt. A fejlett európai piacok főbb mutatói egyaránt másfél százalék körüli veszteségeket jeleztek.
A hazai piacon a vezető részvények közül a Magyar Telekom tudott csak a nyereséges oldalon maradni, papírjai 0,2 százalékkal 945 forintra drágultak. Esett viszont a 33 milliárd forintos forgalmat generáló OTP, mégpedig 1,1 százalékkal 8150 forintra, egy százalékkal, 20 495 forintra a Mol és 0,5 százalékkal, 37 300 forintra a Richter. A negatív hangulat ezúttal a kisebb forgalmú papírokat sem kerülte el. Gyengült 13,6 százalékkal 6400 forintra a TVK, 4,7 százalékkal, 715 forintra a Fotex, 3,8 százalékkal, 1395 forintra a Rába és 1,2 százalékkal, 23 700 forintra az Egis. Mindeközben a bankközi devizapiacon a délelőtt még 254,40-ig erősödő forint délutánra ismét 256 fölé gyengült az euróhoz képest.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok