A holland válogatott csapatkapitánya, Virgil van Dijk hazai pályán, Groningenben segítette csapatát egy meggyőző, 8-0-s győzelemhez Málta ellen a világbajnoki selejtezők során. Van Dijk szerezte a harmadik gólt a G csoportbeli összecsapáson, miután egy erőteljes, lapos lövéssel talált be a tizenhatos széléről az alsó sarokba. Cody Gakpo és Ryan Gravenberch is kezdőként lépett pályára, de a félidőben lecserélték őket, míg Jeremie Frimpong a kispadon maradt – írja a Liverpool honlapja, a beszámolóját pedig Szoboszlai Dominikkal folytatja.

Szoboszlai szintén betalált azon a találkozón, amelyen csapatkapitányként vezette Magyarországot 2-1-es idegenbeli győzelemre Azerbajdzsán ellen Bakuban, felkészülési mérkőzésen. A középpályás gyors helyzetfelismeréssel egyből, laposan lőtt a kapuba a tizenhatoson belülről, ezzel vezetést szerezve csapatának – írja le a Liverpool honlapja a magyar csapat második találatát. S erről a Liverpool az X-oldalán is megemlékezett. Ez az a fotó egyébként, amit Szoboszlai a saját Instagram-oldalán is megosztott a találkozó után a sztorijai között.
Szoboszlai Dominik remek statisztikája
Azaz Szoboszlai Dominik statisztikája így néz ki: egy gól, a legtöbb sikeres passz (74), a legtöbb labdaszerzés (10), a legtöbb kialakított helyzet (7), a legtöbb sikeres cselezés (2), 8/11 pontos hosszú passz, hat kulcsfontosságú passz.
A Liverpool csapatából kedden barátságos mérkőzéseken Conor Bradley, Curtis Jones és Kosztasz Cimikasz is pályára lépett. Jones a második félidőben állt be az angol válogatottba, amely hazai pályán 3-1-re kikapott Szenegáltól a City Groundon (Nottingham). Bradley ott volt Észak-Írország válogatottjában, amely tíz emberrel is 1-0-ra győzött Izland ellen Belfastban, míg Cimikasz kivette a részét Görögország 4-0-s sikeréből Bulgária ellen Krétán.
Korábban a nap folyamán pedig Endo Vataru végigjátszotta a már korábban kijutott Japán utolsó selejtezős mérkőzését, amelyen 6-0-ra verték Indonéziát világbajnoki selejtezőn Oszakában.
Nem kerülhetett már be a liverpooli összeállításba, de magyar – és angol – idő szerint szerda hajnalban Luis Díaz is gólt lőtt vb-selejtezőn az Argentína–Kolumbia (1-1) találkozón, és a Vörösök kolumbiai futballistája hét találatával vezeti a dél-amerikai kvalifikációs csoport góllövőlistáját.