Pécsi szocialisták: Vissza a Zengőre

Nem született döntés hétfőn az estébe nyúló pécsi közgyűlésen a Tubesre tervezett lokátorral kapcsolatos ellenzéki javaslatról, amely változtatási tilalom bevezetésével szeretett volna időt nyerni a honvédelmi tárcával szemben. Arról azonban – nem kis meglepetésre – igen, hogy a baloldali vezetésű önkormányzat, élve felterjesztési jogával, kezdeményezze a kormánynál, hogy vizsgálja felül a NATO-lokátorral kapcsolatos határozatát, és más helyszínt keressen az építésre – „különös tekintettel a Zengőre”.

Bóka Máté Ciprián
2007. 03. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hideg zuhanyként érte a pécsi ellenzéki képviselőket és a civileket a MSZP frakcióvezetője, Kablár János bejelentése, mely szerint képviselőcsoportjuk a Tubesre tervezett lokátor helyszínére javasolt változtatási tilalomról szóló napirend elnapolását kéri. A hír hallatán az ülésteremben megjelent közel százötven pécsi civil bekiabálásokkal adott hangot nemtetszésének, a szocialista képviselőket néhányan bohócoknak nevezték. Az ellenzék is felháborítónak találta az időhúzó javaslatot. Felszólalásaikban többen is hangsúlyozták, ez lett volna az egyetlen és utolsó jogi eszköz, amellyel még megakadályozhatták volna, hogy elkezdődjön a lokátorállomás felépítése.
A jobboldaliak többször is javasolták: azonnal hozzák meg a döntést, hiszen ezzel időt nyernének, amíg az építési szabályzatot – a lehető legkorábban, tehát júniusban – módosítani tudják aszerint, hogy a város közigazgatási határán belül ne épülhessen radar.
Többórás meddő vita után sokáig úgy látszott, a baloldal hajthatatlan a kérdésben, ám éjfél körül fordult a kocka: a sok pfujolás után megkapta első tapsát is az MSZP. Ekkor ugyanis az egyik szocialista képviselőnél elszakadt a cérna, és úgy nyilatkozott, szerinte se a Tubesen épüljön fel a radar.
Az addig jobbára csak hallgató városvezető koalíció megélénkült: a napirenden lévő határozati javaslatot módosítva elfogadták, azt kérik a kormánytól, vesse el a Tubest mint megoldást, és vizsgáljon meg más építési helyszínt is – „különös tekintettel a Zengőre”.
Az ellenzék ekkor kivonult az ülésteremből. Tasnádi Péter polgármester tegnapi sajtónyilatkozatában az ellenzék kivonulását úgy értelmezte, hogy a „Fidesz– KDNP–ÖPE cserbenhagyta a város lakóit” (az MDF is tartózkodott a szavazáskor).
A polgármesteri kommünikére a Fidesz–KDNP–ÖPE képviselőcsoportja közleményben reagált. Szerintük az MSZP a Zengő újbóli felemlegetésével nem valódi megoldást kínál, hanem csupán arra tesz újabb kísérletet, hogy a civil mozgalmakat egymással szembefordítsa.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.