A tavalyi 10,6-nál lassabb, 8 százalékos GDP-bővülést és az energiatakarékossági célok betartását vette tervbe a kínai törvényhozás, amely tegnap nyitotta meg ülésszakát. A kínai népi gyűlés plénuma előtt Hu Csin-tao (Hu Jintao) államfő lefektette a követendő irányvonalat, amelyben komoly szerepet kapott a vidéki lakosság és az oktatás támogatása. Folytatják a harcot a kommunista párton belüli korrupcióval szemben is.
Hu ismét egyértelműen elutasította az „elszakadási törekvéseket”, megnevezve Tajvant, amelylyel kapcsolatban leszögezte, Peking továbbra is a békés újraegyesítés híve, a függetlenséget pedig soha nem fogadja el.
Furcsa egybeesés, hogy Csen Suj-pien tajvani elnök éppen tegnap szokatlan nyíltsággal kijelentette, hogy „Tajvannak függetlennek kell lennie”.
Pekingben múlt vasárnap bejelentették, hogy csaknem tizennyolc százalékkal növekszik 2007-ben a kínai katonai költségvetés, a 44,9 milliárd dolláros katonai költségvetés jó részét a bérek emelésére, a fegyverzetek korszerűsítésére és a hadsereg „védelmi képességének” erősítésére fordítják. A bejelentést aggódó hangok kísérték Washingtonból és Tokióból is, az Egyesült Államok és Japán ugyanis a katonai költségvetést átláthatatlannak tartja, és gyanújuk szerint Peking a megjelöltnél jóval többet költ hadseregére.

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros