Az ENSZ iraki segélymissziójának (UNAMI) tegnap Bagdadban közzétett jelentése szerint „gyorsan súlyosbodó humanitárius válság” jellemzi Irak emberjogi helyzetét. Valamivel több mint hétszázezer iraki menekült el otthonából a síita–szunnita felekezeti erőszak miatt az észak-iraki Szamarra síita mauzóleuma ellen elkövetett 2006. február 22-i robbantásos merénylet óta – áll egyebek mellett a jelentésben. A szunnita szélsőségesek által elkövetett merénylet felszította a lappangó síita–szunnita ellentéteket, de az emberek tömeges menekülése nem ezzel kezdődött, hiszen a merénylet előtt is 1,2 millió ember hagyta el otthonát az Irak ellen indított 2003-as katonai támadás óta tomboló erőszak elől menekülve – tűnik ki a jelentésből.
A dokumentum szerint a nemzetközi koalíció és az iraki kormány által indított biztonsági hadművelet nem csökkentette az erőszak civil áldozatainak számát Bagdadban, sőt, márciustól ismét nőtt az elhunytak száma. A világszervezet missziója kifejezte aggodalmát az amerikai–iraki biztonsági művelet során őrizetbe vett háromezer személy fogva tartásának körülményei miatt is.
Washingtonban csúcspontjához érkezett a háború miatti vita a Fehér Ház és a demokrata többségű törvényhozás között. A védelmi pótköltségvetési törvény végszavazására – amely kiegészítésében 2008. március 31-ét szabja meg a kivonulás határidejének – tegnap került sor a kongresszusban, míg ma a szenátus dönt róla. Elfogadása ugyan valószínű, de kétharmados támogatottság hiányában George W. Bush elnök megvétózhatja azt. Nancy Pelosi demokrata képviselőházi elnök szerint azonban így is ez lesz az első eset, hogy a Bush-kormánynak felelősséget kell vállalnia az iraki háborúért.

A részeges szegedi karatés rátámadt egy férfira, de olyat kapott, hogy padlót fogott – videó