Két nap leforgása alatt a BT két állandó tagjának a képviselője is tárgyalt Belgrádban Koszovóról, s mindkét hatalom – Kína és Oroszország – Szerbia pártjára állt a Koszovóért folytatott harcában.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter tegnap, a szerb vezetőkkel tartott megbeszélések után újságírók előtt kijelentette: támogatja Belgrád állásfoglalását, hogy meg kell valósítani a BT 1244-es határozatát (amely tartalmazza Belgrád szuverenitását Koszovó felett). Ismét hangoztatta, hogy a kikényszerített rendezés Moszkva számára elfogadhatatlan. Hasonló állásfoglalásnak adott hangot előző nap Huj Liang-jü kínai kormányfőhelyettes is. Oroszország már korábban jelezte, hogy nem támogat olyan megoldást, amelyet nem fogad el mindkét fél. Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet nem volt hajlandó nyilatkozni az esetleges orosz vétóról. „A vétó nagy szó, s mindaddig, amíg nem kapok utasítást, ezt a szót nem fogom kimondani, ám nem kell kételkedni abban, hogy az orosz álláspont Koszovó kérdésében igen szilárd” – nyilatkozta az orosz diplomata.
Az Egyesült Államok is, Oroszország is a térség destabilizálódásának a veszélyére figyelmeztet. Lavrov szerint ez akkor következik be, ha egyoldalúan elismernék Koszovót, Michael Polt belgrádi amerikai nagykövet szerint pedig akkor, ha nem találnak gyors megoldást. Az Egyesült Államok számára a függetlenség az egyedüli opció. A status quo elfogadhatatlan.
Elena Guszkova orosz történész ljubljanai előadásában úgy vélte, hogy Moszkva kész a vétóra, de létezik másik megoldás is: a függetlenség kikiáltása a BT megkerülésével. Így történt a többi jugoszláv utódállam esetében is. Az összekötő csoport egyébként ma tárgyal szakértői szinten Moszkvában, a zárt ülés témája éppen a BT-vita és a BT-küldöttség belgrádi és pristinai látogatása.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője