Még a rendszerváltozás előtt zárta be kapuit a XX. század elején a baranyai megyeszékhely főterére épült szálló, amelynek kávéháza mindig is a pécsiek találkozóhelye volt. Tulajdonosváltások sorozata után került jelenlegi működtetői kezébe, akik hosszas várakozást követően, évekkel ezelőtt felújították a homlokzatát, s ezzel egy időben tetőszerkezetét is megerősítették. Mindezek mellett egy mélygarázs épült a szálloda alá, de belső felújítás hiányában a Nádor továbbra is kong az ürességtől. A legújabb tervek szerint az Európa kulturális fővárosa (EKF) címnek, illetve az újra beígért M6/M60 gyorsforgalmi út elkészültének évére – 2010-re – véglegesen megújulhat, és meg is nyithat a szálló. A szállodalánc vezérigazgatója, Deák Imre lapunkkal közölte, egyszerre több hasznosítási, tervezői koncepció is fut egymás mellett, gazdasági, illetve a piaci elemzésektől függ, hogy a beruházás végül milyen irányt vesz majd. Az azonban biztos, hogy négycsillagos szálló fogadja majd a vendégeket – tette hozzá.
A korábbi tervek között még szerepelt, hogy a Pécs főterén álló legendás építményből egy – szállodával kombinált – több száz férőhelyes, konferenciák lebonyolítására is alkalmas reprezentatív központot létesítenének. Erről azonban letettek, hiszen 2010-re az EKF-program keretein belül a város is felhúz egyet, összekapcsolva azt a leendő koncertteremmel. A legvalószínűbbnek most az látszik, hogy ötven-hatvan szobát alakítanak ki, magas színvonalú vendégfogadást biztosítva. Az elképzelések között szerepel az is, hogy wellnessrészleget hoznak létre.
A 2009-ben kezdődő beruházás becsült költsége kétmilliárd forint, az évekkel ezelőtti felújítás – a faszerkezetek gombásodás elleni védelmével együtt – közel hatszázmillióba került.
Mint megtudtuk, Pécsett nem csupán a Nádor megnyitását igazítanák az EKF-hez: a városban külföldi befektetők több négy-, illetve ötcsillagos hotel felhúzását is tervezik. A legújabb hír, hogy egy osztrák tőkéscsoport a belváros szélén egy hatalmas mélygarázst, illetve szállodát is magában foglaló komplexumot építene négy és fél milliárdért.

Orbán Viktor: Ukrajna pénzt és fegyvert, az európai adófizetők pedig a számlát kapnak Brüsszeltől