Kovács Tamás legfőbb ügyésznek címzett beadványában Cser Ágnes elfogadhatatlannak tartja, hogy a miniszter az Országgyűlés és a nyilvánosság előtt olyan, teljességgel valótlan kijelentéseket tett, miszerint Magyarországon a betegek ötödét félrekezelik. Cser Ágnes felidézte azt is, amikor a miniszter azt mondta, hogy a biztosítók olyan kórházakban nem vásárolnak majd szolgáltatást betegeiknek, ahol „potenciálisan megölik” a pácienseket.
– Ezt az ország egyik legnagyobb szakszervezete nem tűrheti, és ennek az ámokfutásnak, amit egészségügyi reformnak neveznek, azonnal véget kell vetni – fogalmazott a szakszervezeti elnök. Szerinte ha az ország miniszterelnöke nem látja, hogy egyik minisztere a bizalmat, a köznyugalmat olyan mértékben zavarja meg, hogy kétségbe vonja az ágazat munkavállalóinak szakmai felkészültségét és tisztességét, akkor nincs más eszköz, csak a büntetőeljárás.
*
A feljelentésben több bűncselekmény elkövetésével is vádolják a minisztert. Az egyik a hamis vád, miután olyat állít az ágazat munkavállalóiról, hogy a betegek ötödét félrekezelik. Ezenkívül rágalmazás minősített esetét róják fel számára, mert nagy nyilvánosság előtt „legyilkosozta” azokat az embereket, akik a kórházakban dolgoznak. Cser Ágnes szerint hamis statisztikai adatszolgáltatás vétségét is elkövette a miniszter, mivel az a szakmai elemzés, amire hivatkozott, nem a Magyarországon kezelt összes betegre vonatkozik, hanem csak töredékükre. Az ügyben soron kívüli eljárást kezdeményeznek a legfőbb ügyésznél.
– „Felkérjük Horváth Ágnest, Ágnes asszonyt”, kérjen bocsánatot többször megismételt kijelentései miatt, miszerint minden ötödik beteget félrekezelnek, illetve potenciálisan minden beteget megölhetnek a kórházakban. Ha nem hajlandó erre, mondjon le – fogalmazott Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa.
Kökény Mihály, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának szocialista elnöke azt mondta, Horváth Ágnes televíziós adásokban, Kovács Attila államtitkár pedig a parlamenti bizottság ülésén ismerte el, hogy nem volt szerencsés a kifogásolt megfogalmazás.
Az egészségügyi miniszter tegnap megismételte: azt hozták nyilvánosságra, hogy a kórházak jelentése szerint a boncolásoknál kiderült, az elhunytak 22,6 százalékánál eltérés mutatkozik a diagnóziskori és a boncoláskori lelet között. – Természetesen állok az ügyészségi vizsgálat elébe – fogalmazott feljelentése hírére Horváth.

A szokásosnál könnyebb volt az idei magyarérettségi, és még a Hunyadi-sorozat is segíthetett