Ha tudná, Gyurcsány Ferenc elmondaná, hogyan került nyilvánosságra őszödi beszéde, de a miniszterelnök a köztelevízióban „őszintén” bevallotta, hogy nem tudja. A politikus arról is tájékoztatott, ha valamit megtud erről, akkor azt nyilvánosságra hozza, de amíg nem tud biztosat, addig nem fogja megengedni, hogy találgatásokkal „besározzanak” bárkit is. – Én tűzbe teszem a kezemet valamennyi vezetőtársamért – hangsúlyozta Gyurcsány, aki soha nem fogja megengedni, hogy „pusztán azért, mert valami történt”, amiről nem is tudja pontosan, micsoda, a bizalmatlanság legyen az úr. A kormányfő abszurdnak nevezte azt a feltételezést, hogy neki is köze van a beszéd kiszivárogtatásához. Mint mondta, ő egyenesen vívja meg a politikai küzdelmeit. Gyurcsány Ferenc elmondta: a kormányzáshoz elegendő bizalom van „kint is, bent is”. A miniszterelnök „a kintre” a közvélemény-kutatásokban mért kormányzóképességet hozta példaként, „a bentre” azt, hogy nem kellett visszavonnia egyetlen komoly törvényjavaslatot sem az elmúlt egy évben, és az MSZP-ben nem szerveződött alternatív politikai irányzat.
Bár a miniszterelnök idáig nem szorgalmazta különösebben, hogy megtalálják hírhedt beszédének nyilvánosságra hozóit, a szocialista frakció keddi ülésén indulatos vita során többen is követelték a felelősök megnevezését. – Talán kicsivel azok voltak többen, akik a balatonőszödi beszéd kiszivárogtatásával kapcsolatos vizsgálat folytatását szorgalmazták – nyilatkozta ezzel kapcsolatban Göndör István, az MSZP képviselőcsoportjának helyettes vezetője. A politikus szerint a többség úgy vélte, jó lenne tudni, hogyan és miként került ki az egy évvel ezelőtti zárt, balatonőszödi frakcióülésről a beszéd, mert így „mindenki megnyugodhatna”. Az MTI kérdésére, mi volt a véleménye erről Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek, Göndör István közölte: ő is arról beszélt, hogy a pártot a munkája alapján fogják megítélni, ezért a kormányfő nem látja értelmét a további kutatásnak.
A Népszabadság úgy tudja, forrtak az indulatok a frakcióülésen, ahova egyes hírek szerint „bekérették” a miniszterelnököt. Állítólag a képviselők közül sokan azon a véleményen vannak, hogy „fogy a kormányfő politikai ereje”, amit ő az MSZP-s erős embereinek gyengítésével igyekszik ellensúlyozni. A lap szerint többen Gyurcsány környezetében keresik az Élet és Irodalom című hetilap kiszivárogtatásról készült anyagának megrendelőit, amely a miniszterelnök belső ellenzékére utal mint lehetséges szervezőkre.

Menstruációs görcs: 5 életmentő tipp, hogy könnyebben átvészeld ezeket a napokat