Az amerikai tőzsdemutatók két hónapja nem látott mértékű zuhanást „produkáltak”, mert az alacsonyabb kiskereskedelmi forgalmi adatokról, a magasabb importárakról és a rossz külkereskedelmi egyenlegről érkező tengerentúli makrogazdasági adatok megriasztották a befektetőket. A vezető nyugat-európai indexek sem tudták kivonni magukat a pesszimista hangulat alól. Ugyanakkor a magyar parkettel ellentétben az európai börzék többsége a gyenge kezdés után megemberelte magát: Nagy-Britanniában, Németországban, Lengyelországban egyaránt fél-egy százalékos erősödéssel zártak az indexek.
A nemzetközi piacok után a hazai és a régiós piacokon befektetők is eladásokba kezdtek. Szakértők szerint ugyanakkor nem kell tartani tartós eséstől, csupán a korábbi hozamemelkedés hasznát vették ki a befektetők. A BUX 290,89 pontos esés után 25 955,81 ponton zárt tegnap. A vezető részvények közül a Mol forgalma volt a legmagasabb egy 25,7 milliárd forint értékű kötésnek köszönhetően. Az olajpapírok végül 1,4 százalékkal kerültek lejjebb. A többi blue chip közül az OTP a nap végére már csak 0,8 százalékot esett, pedig a bankpapírokat az egyik hazai brókercég elemzője napközben még eladásra javasolta. A Magyar Telekom árfolyama 1,6 százalékos mínuszt produkált. A gyógyszergyártók közül a Richter 1,6 százalékot, az Egis pedig 2,9 százalékot esett. A kisebb papírok közül a Danubius vitte a prímet, a negatív piaci hangulat ellenére a részvények 1,9 százalékkal emelkedtek. A Rába 2,1 százalékot esett, a Fotex pedig 0,3 százalékkal került lejjebb.
A forint erősödött tegnap a bankközi devizapiacon. Az eurót fél négy körül 248,15 forinton jegyezték a csütörtök délutáni 248,90– 249,00 forint után.

Kiderült, kik a felelősek a csányi mászókabalesetben elhunyt kislány haláláért