Össztűz Horváth Ágnesre

Az Egészségügyi Minisztérium államtitkára tegnap az Országgyűlésben többször elnézést kért Horváth Ágnes miniszter félrekezelt betegekről szóló kijelentése miatt. Egyebek mellett a Házban szó esett a felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt főúttörőről, a tévészékház pályáztatása körüli anomáliákról és a kisebbségek parlamenti képviselete ügyének rendezéséről is.

Török László
2007. 05. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután jogerősen bebizonyosodott, hogy az úttörőszövetség vezetője, Rácz Péter jogtalan ügyletek során játszotta magánkézbe a szervezet kilencvenmilliót érő ingatlanjait, s ezért Ráczot jogerősen pénzbírságra és felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték, az állam küzdeni fog-e az ingatlanok visszaszerzéséért? – kérdezte Szijjártó Péter (Fidesz) a kormánytól a T. Házban. Arra is kitért, hogy az ingatlanegyüttes immáron köztulajdon, Rácz pedig korábban az MSZP képviselője volt. Kiss Péter munkaügyi miniszter szerint arra nézve nincs bírósági határozat, hogy voltaképpen ki a tulajdonos, így annak tisztázásáig a kormány – „mint ahogyan az egy jogállamban szokásos” – nem tehet lépéseket a vagyon megszerzésére. Cser-Palkovics András (Fidesz) a tévészékház beruházásával, annak pályáztatása körüli anomáliákkal kapcsolatban a pénzügyminisztert faggatta. Szerinte aggályos, hogy nem nyílt pályázaton választották ki a beruházót. Egyetlen cég jelentkezett a pályázatra, a kormány közeli kapcsolatokat ápoló, Wallis-érdekeltségbe tartozó Millenniumi Média Kft. Veres János úgy vélte, mivel a köztévé a parlament alá tartozik, így a kormánynak nincs és nem is lehet álláspontja az ügyben.
– Miért állította valótlanul Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a horvát–magyar közös kormányülés után, hogy az „ellenzék hozzáállása miatt” késik a kisebbségek parlamenti képviselete ügyének rendezése? – tudakolta interpellációjában Balog Zoltán (Fidesz). Mint mondta, a Fideszben többen is kisebbségeket képviselnek, sőt a probléma megoldását célzó javaslataikat a kormánytöbbség rendre leszavazza. Gál J. Zoltán, a kancellária államtitkára nem válaszolt a konkrét kérdésre, úgy vélte, a kérdés rendezése a Ház évtizedes mulasztása. Mikola István (Fidesz) napirend előtt azt kifogásolta, hogy a kapacitás csökkentése és a volumenkorlát miatt több évre is elhúzódó várólisták alakultak ki az egészségügyi intézményekben, ráadásul az is lehetséges, hogy aki fizet, azt hamarabb megoperálják. Kovács Attila egészségügyi államtitkár szerint a várólistarendszer Európában már bevált, a magyarországi helyzetet csak a sajtó reagálta túl. Állítása szerint ott, ahol túl hosszú várólisták alakultak ki, újragondolják az adott évben finanszírozható beavatkozások számát. Mikola szerint a volumenkorlátot azonnal el kell törölni. Kovács Attila államtitkár tegnap kétszer is elnézést kért Horváth Ágnes egészségügyi miniszter egyik „félreérthető” kijelentése miatt. A tárcavezető nyilatkozatára Heintz Tamás fideszes képviselő hívta fel a figyelmet, kijelentve, „méltatlan és szánalmas”, hogy Horváth Ágnes azt mondta, minden negyedik elhunyt beteget félrekezeltek az orvosok. A politikus szerint a miniszter a téves diagnózisok arányszámának megállapításánál a valóságos érték százszorosáról beszélt. A képviselő úgy vélte, Horváth Ágnesnek a parlament nyilvánossága előtt kellene bocsánatot kérnie az egészségügyi dolgozók megsértése, az orvos-beteg kapcsolatokra káros kijelentése miatt, vagy le kellene mondania.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.