Határozottan cáfolta a Mol kommunikációs vezetője a Népszabadság azon értesülését, hogy a Nabucco, a Kék Áramlat vagy a horvát LNG terminál alternatívájának megépítésére készül a Földgázszállító Zrt. Ferencz I. Szabolcs elmondta, hogy valóban terveznek egy 100 kilométer hosszú, az ukrán határtól Hajdúszoboszlóig tartó vezetéket, de ezt azért építik meg, mert máskülönben nem lehetne biztonságosan feltölteni a tervbe vett stratégiai földgáztárolót – szó sincs tehát a nemzetközi nagyberuházások konkurenciájáról. Az 1,2 milliárd köbméteres stratégiai tároló 2010-re készül el, addigra kell megépülnie a vezetéknek is. Az építkezés 48 milliárd forintba kerül majd, és tízmillió köbméterrel növeli meg a hazánkba érkező gázvezetékek összes napi kapacitását.
Hogy épül egy új vezeték Ukrajna felől, az nyilvános információ már régóta, a beruházásról ugyanis maga a Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója számolt be. Zsuga János a GasCon 2007 konferencián azt mondta, hogy három lehetőséget is megvizsgált a rendszerirányítóként a teljes magyar gázszállítási rendszer fejlesztéséért felelős Földgázszállító, de közülük végül az ukrajnai új betáplálás tervét nyújtották be a Magyar Energia Hivatalnak. A vezeték a már meglévő mellé épül, előnye, hogy viszonylag rövid a nyomvonal, s az ukrán határon biztosan rendelkezésre áll a szükséges gázmennyiség. A vezeték egyébként segít kielégíteni a közeljövőben meglóduló magyar gázfogyasztást is. Jelen pillanatban napi 98 millió köbméternyi földgázt képes a vezetékekbe juttatni a Földgázszállító, de az előrejelzések szerint néhány éven belül ennél húszmillió köbméterrel lesz magasabb a napi csúcsigény.
Jelenleg Magyarország a nyugati, baumgarteni HAG vezetéken naponta legfeljebb 12 millió köbméternyi gázt hozhat be, Ukrajnából a csúcsmennyiség 30 millió köbméter lehet, a magyar föld alatti tárolókból pedig legfeljebb 47 millió köbméter nyerhető ki. A hazai kitermelés maximum 9–10 millió köbméter naponta, de nem elképzelhetetlen, hogy ez hamarosan megsokszorozódhat. A távirati iroda híradása szerint ugyanis a kanadai Falcon Oil & Gas Ltd. magyarországi leányvállalata, a TXM Olaj- és Gázkutató Kft. megkapta a hoszszú távra szóló engedélyt a makói földgázkincs kitermelésére. A makói árokban 1500 milliárd köbméternyi földgáz rejtezik, de a nagy mélység és a nem hagyományos földtani szerkezet jelentősen megnehezíti a kitermelést.

Világhírű sorozat forgatása zajlik Dunaújvárosban – videó