Minden parlamenti párt elítélte az utcai összecsapásokat kirobbantó szélsőbaloldaliakat, akiket Guido Westerwelle, a liberális FDP elnöke egyenesen bűnözőknek nevezett. Wolfgang Schäuble (CDU), az előkészületek során sokat kritizált, a kemény rendőri beavatkozás mellett kiálló miniszter maradéktalanul élvezi Angela Merkel támogatását. A német kancellár ismételten leszögezte, hogy erőszakra hajló tüntetőkkel szemben zéró toleranciát gyakorolnak. Schäuble visszautasította azt a vádat, hogy a határátkelőhelyeken a csúcstalálkozó alkalmából bevezetett ellenőrzés nem volt alapos, és a randalírozó „fekete blokk” tagjainak egy része külföldi állampolgár volt. A belügyi tárca adatai szerint eddig félmillió személyt ellenőriztek, akik közül nyolcvanötöt nem engedtek német területre.
Az SPD szintén pálcát tört ugyan az erőszakcselekmények felett, de továbbra is megelőzésükre helyezi a hangsúlyt. Az „erőszak új minőségéről” beszélő rendőrszakszervezet azonban a zavargást keltőkkel szembeni kemény fellépést hangsúlyozta. A tüntetéseket szervező egyik mozgalom, az Attac elhatárolódott a randalírozóktól. Werner Rätz szóvivő szerint lebecsülték a szélsőbaloldaliakat.
A csúcsot kísérő biztonsági intézkedések alkotmányos aggályokat is felvetnek, Németországban ugyanis törvény rögzíti, hogy a demonstrációk hangjának el kell jutnia a célszemélyekhez. A helyszín körül emelt 12 kilométer hosszú, 2,5 méter magas drótkerítés sokak számára a berlini falat idézi fel.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész