Bush leszögezte, eljött az ideje az Ahtisaari-terv előbbre vitelének, amely gyakorlatilag a tartomány szuverenitását jelenti. Szerbiának bele kell nyugodnia déli tartománya elvesztésébe, de ezt kompenzálandó kilátásba kell helyezni, hogy Szerbiát a NATO meghívja tagjai közé – fejtette ki az elnök Georgi Parvanov bolgár államfővel közös sajtótájékoztatóján. Bush hozzáfűzte: amellett, hogy egyértelműen jelzik Belgrádnak, lehetséges egy jobb út a NATO-ban és az Európai Unióban, Belgrád erre adott pozitív válasza jobb kapcsolatokat eredményezne Washingtonnal is.
Az Egyesült Államoknak másképpen kell kinyilvánítani jóindulatát és szeretetét az albánok iránt, nem azzal, hogy szerb területeket ajándékoz nekik, fakadt ki Vojiszlav Kostunica szerb miniszterelnök reagálva Bush Tiranában és Szófiában tett nyilatkozataira. Szerbia jogos elkeseredéssel figyeli a koszovói rendezésre irányuló amerikai politikát, hangoztatta Kostunica. Szerinte az Egyesült Államok Szerbia bombázásával már eléggé nagy hibát követett el az elmúlt és a mostani évszázadban is, az újabb hiba Koszovó függetlenségének támogatásával igazságtalanság és erőszak lenne, amit a szerb nemzet nem felejtene el soha, hangzott a szerb kormányfő figyelmeztetése. A koszovói albán vezetők viszont üdvözölték Bush támogatását. Fatmir Sejdiu tartományi elnök egyenesen „történelmi jelentőségűként” méltatta a Fehér Ház álláspontját.
Az Európai Bizottság közben ismét kinyilvánította, hogy Koszovó státusának rendezéséről szóló döntést csakis az ENSZ Biztonsági Tanácsában lehet meghozni, de felesleges halogatás nélkül. Erre – a BT-határozatra – azonban egyelőre nincs mód, miután Vlagyimir Putyin orosz elnök megerősítette, nem változtat azon az álláspontján, hogy tárgyalásokkal jussanak el a kompromisszumhoz. Belgrádban sem mulasztották el megjegyezni, hogy Koszovó függetlenségéről nem az Egyesült Államok dönt, hanem a tanács. A szerb kormány azonban arra is felkészült, hogy BT-határozat híján Koszovó kikiálthatja függetlenségét. A szerb kormány már megszövegezett egy okmányt, amelyet tüstént elfogad egy ilyen helyzetben, s amely semmisnek nyilvánítja majd a függetlenség kihirdetését, mivel – mint hangoztatják – az alkotmány szerint Koszovó Szerbia elidegeníthetetlen része.

Összeül a mai napon a Nemzetbiztonsági Bizottság