Izrael és az Egyesült Államok mellett az Európai Unió politikáját is kritikával illette a Nobel-békedíjas volt elnök, felszólítva mindhárom felet arra, hogy hagyjanak fel a Fatahnak a Hamásszal szembeni pozitív megkülönböztetésével. Véleménye szerint az új rámalláhi kormányzat támogatására és a segélyek folyósításának újrakezdésére tett ígéretekkel megosztják a palesztin népet. Jimmy Carter, aki maga is a nemzetközi megfigyelők között volt a 2006-os választásokon, azt is hozzátette, hogy a Hamász vezette kormányzat teljesen törvényes, amit a Bush-kabinetnek is el kell ismernie. Az amerikai Demokrata Párt egykori politikusa egyben közölte: a Hamász a parlamenti választásokon elért demokratikus győzelme mellett bebizonyította, hogy a Fatahhal vívott politikai és katonai küzdelmeiben sokkal szervezettebbnek tűnik ellenfelénél. Mint emlékezetes, a Hamász fegyveresei a múlt héten teljesen átvették az irányítást a Gázai övezetben, melynek következtében a Fatahot vezető Mahmúd Abbász palesztin elnök feloszlatta a Hamász és a Fatah alkotta egységkabinetet.
Az izraeliek viszonylagos többsége szerint kormányuknak támogatnia kellene Abbászt a Hamásszal szemben egy tegnap közzétett izraeli felmérés szerint. Egy palesztin közvélemény-kutatásban a megkérdezettek nagy többsége – 75 százaléka – pedig új választásokat szorgalmazott. A palesztinok 59 százaléka szerint a Hamász és a Fatah mozgalom egyformán felelős a belső meghasonlásért.
Nabíl Abu Rudeina palesztin szóvivő eközben bejelentette, hogy Egyiptom lesz a házigazdája a hétfői csúcsértekezletnek, amelyet az izraeli, jordániai és palesztin vezetők részvételével tartanak. A csúcson a palesztin elnök, Ehud Olmert izraeli kormányfő és II. Abdullah jordániai király vesz részt.

Nemzetellenes farkasfalka rontott rá a Csík Zenekar énekesnőjére