Ismét jóval átlagon felüli, több mint 71 milliárd forintos forgalom volt tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX kezdetben nem tükrözte a hatalmas kereskedési kedvet, de a nap végére az ingadozás erősödésbe fordult, így 143 pontos növekedéssel, 28 929,73 ponton zárt.
A budapesti parkett legnépszerűbb papírja továbbra is a Mol – amit a több mint 46 milliárd forintos adásvétel is jellemez, bár a vevők helyett inkább az eladók kerültek túlsúlyba. Ennek köszönhetően az olajrészvények árfolyama 1,4 százalékot zuhant, így 27 700 forinttal zárta a hetet. Erősödés tekintetében viszont az OTP vitte a pálmát, a bankpapírok ugyanis újabb történelmi csúcspontot értek el. Ez 10 600 forintos záróárat jelent, amihez szintén nem csekély, mintegy 18,5 milliárd forintos forgalom is társult. Elemzők szerint az igencsak pozitív szereplés részben annak köszönhető, hogy feltehetőleg azok, akik a Mol-papírokkal profitot értek el, most a bank részvényeibe fektettek be. Másfelől több célárfolyam-meghatározás is napvilágot látott, ezek közül a JP Morgané a legszembetűnőbb, amely 2010-re 19 412 forintos árfolyamot állapított meg. Nem szerepelt viszont jól a Richter, mivel értékpapírjai 0,1 százalékos eséssel zártak, miközben 2,3 milliárd forint értékű kötés érkezett rá. Ennél jóval alacsonyabb, 895 millió forintos forgalmat tudhatott magáénak a Magyar Telekom, ennek ellenére viszont relatív jelentős, 0,7 százalékos emelkedést könyvelhetett el. A kisebbek közül a Synergon volt nagyon népszerű: papírjait több mint egymilliárd forintért adták-vették – mégis 0,3 százalékos eséssel fejezte be a napot.
A forint árfolyama az elmúlt napokban megszokott módon alakult, vagyis jóformán stagnált az euróhoz képest. Késő délután a tegnapelőtti értékhez képest némi erősödés után 245,88-246,18 forintot ért az európai közös valuta.
Nem kompország – hídország
