Emlékezetes, az ismert internetes naplóíró jelen volt a televízió székházának ostrománál, ahol fényképfelvételeket készített az eseményekről. Másnap blogján élménybeszámolót tett közzé, amelyben az egyes eseményekben játszott szerepét túldimenzionáltan adta elő, állítva többek között azt, hogy ő vezényelte a rendőrségi vízágyú elfoglalását, illetve a szovjet emlékmű megrongálásához eszközöket adott.
Polgár Tamást blogjának közzétételét követően, 2006. szeptember 19-én vették őrizetbe, majd előzetes letartóztatását rendelték el, amelyet a Fővárosi Bíróság szeptember 28-án házi őrizetre enyhített, ennek megszüntetése csak október 26-án történt meg. A házi őrizet során a lakhelyelhagyási tilalom szabályainak betartását a rendőrség rendszeresen és több alkalommal zaklatásszerűen végezte. Lefoglalták Polgár számítógépét is, fényképezőgépét és egyéb technikai eszközeit, amelyeket csak több hónap múlva adtak vissza.
A múlt héten megszületett határozat szerint csupán annyit lehetett tényként megállapítani, hogy Polgár Tamás jelen volt a Szabadság téren, azonban semmilyen bizonyíték nem került elő, amely igazolta volna, hogy ő tevőlegesen részt vett a vízágyú elfoglalásában vagy más erőszakos cselekményben. Külön említi a határozat azt is, hogy a rendőrségi vízágyú környékén készült fénykép- és videofelvételek ellenőrzése során megállapítható volt, hogy azokon Polgár nem látható. Tomcat kihallgatása során azt mondta, hogy blogja a médiaháború egyik oldalát képviseli, amelynek célja az, hogy az ideológiailag befolyásolt tömegsajtóban megjelenő hamis állításokkal szemben ellenpontot képezzen, ennek megfelelően adott esetben rákényszerül arra, hogy egyes történések más értelmezését adja.
A Nemzeti Jogvédő Alapítvány emlékeztetett rá, hogy a Polgár terhére rótt cselekmény meglehetősen súlyos bűncselekménynek minősült, mivel az elkövető öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A megszüntető határozat azt is megállapítja, hogy a Szabadság téri szovjet önkényuralmi szimbólum megrongálásával kapcsolatosan kihallgatott gyanúsítottak sem nyilatkoztak semmilyen terhelőt Polgár Tamás tevékenységével kapcsolatban. Mindebből tehát kitűnik – vonják le a következtetést –, hogy Polgárt a nyomozó hatóságok és bíróságok megalapozatlanul helyezték őrizetbe, majd előzetes letartóztatásba, illetve azt követően házi őrizetbe.
Az alapítvány szerint az eset nem kivételes jelenség. A tavaly őszi tüntetésekkel összefüggésben folyó felelősségre vonási eljárásokban megfigyelhető az, hogy még számos tüntetővel, jelenlevővel szemben folynak büntetőeljárások anélkül, hogy vádiratot nyújtottak volna be. Mindez pedig azt jelenti, hogy a nyomozó hatóságok nem tudtak beszerezni olyan bizonyítékokat, amelyek egyáltalán vádképessé tették volna ezeket az ügyeket. Ebben a helyzetben büntetőeljárási alapelvek helyes értelmezésével a nyomozó hatóság akkor jár el helyesen, ha a már kimerített nyomozási lehetőségek tudatában megszünteti ezen eljárásokat.

Orbán Viktor is köszöntötte az új pápát