Nincs látványos előremozdulás az új tőzsdei bevezetések terén, ezért a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) egyre inkább versenyhátrányba kerül a fő vetélytársakkal szemben – mondta Szalay-Berzeviczy Attila, a tőzsde elnöke a Napi Gazdaság és az értéktőzsde által szervezett tegnapi konferencián. A napilapban tegnap megjelent interjújában kifejtette: mivel a gazdasági minisztérium által a tőzsdére lépéshez nyújtott százmilliós támogatás nem bizonyult elegendőnek, a tőzsde újabb piacélénkítő csomagot készít elő a kormány részére. Véleménye szerint igazi áttörést csak az állami cégek tőzsdén keresztüli értékesítése hozhat.
A Pénzügyminisztérium nyitott minden javaslatra, amely a tőkepiac fejlődését szolgálja és nincs ellentétben az uniós szabályokkal – közölte az MTI-vel a tárca államtitkára, Tátrai Miklós. Szerinte az állami vagyonról szóló törvény parlamenti elfogadása után megnyílik a lehetőség az alapokon keresztül való értékesítésre, amelynek lehetnek a tőzsdét érintő formái is.
Horváth Zsolt, a BÉT volt vezérigazgatója azonban úgy látja, a vagyontörvény elfogadása után is csupán néhány új cég jelenhet meg a tőzsdén. A befektetői oldalt elemezve úgy vélekedett, kedvezőbb környezetben a befektetők étvágya meg fog nőni.

Elegánsan verték vissza a nemzetellenes trollfalkát a Csík zenekar igazi rajongói