Már hatvan szakszervezeti vezető és üzemi bizottsági tag jelentette be, hogy belép az új pártba. Az egyesülést szankcionáló kongresszus óta immár háromezer taggal gazdagodott az Oskar Lafontaine és Gregor Gysi irányította szövetség. Dietmar Bartsch, a Baloldali Párt ügyvezetője magabiztosan azonnal megszabta az első számú célt, amely nyilvánvalóan a politikai tengely balra irányítása. A szociáldemokraták (SPD) viszont határozottan visszautasítják a számukra megfogalmazott együttműködési ajánlatokat, ugyanakkor abban a kellemetlen helyzetben találják magukat, hogy a Baloldali Párt oldalán kénytelenek hangoztatni elutasító szólamaikat Wolfgang Schäuble kereszténydemokrata (CDU) szövetségi belügyminiszter terrorellenes elképzelései kapcsán.
Schäuble a Spiegel hírmagazinnak adott kijelentéseivel zsákutcába terelte a nagykoalíciós partnert. A belügyminiszter szerint a rendelkezések között szerepelhet a merénylők likvidálásának a lehetősége is, ami nem más, mint a jogos önvédelemből elkövetett emberölés. A politikus úgy vélte, a rendőrség klasszikus eszközei ma már nem alkalmasak a nemzetközi terrorizmus leküzdésére. Terrorista szervezkedéssel és fenyegetéssel gyanúsított személyektől meg kell vonni az internetes kommunikáció lehetőségét, a mobiltelefonok használatát. – Ehhez az alkotmány módosítására lenne szükség, és az erre vonatkozó javaslatokat nem lehet az alaptörvény elleni merényletnek nevezni – hangoztatta a belügyminiszter. Bár elődje, Otto Schily (SPD) hozzá hasonló elképzelésekkel szándékozott megelőzni az esetleges terrorcselekményeket Németországban, Peter Struck szociáldemokrata frakcióvezető egy „ámokfutó ötletének” minősítette Schäuble javaslatait.
A kormányzati sajtóhivatal bejelentése szerint Angela Merkel német kancellár még ezen a héten tárgyalások sorát tervezi, hogy kompromisszumos megoldást találjon a szövetségi bűnügyi hivatal (BKA) illetékességét és hatáskörét szabályozó törvényjavaslat számára.
Beazonosította a brüsszeli „aranyásókat” a Szuverenitásvédelmi Hivatal
