Ismét nemet mondott a Mol az OMV felvásárlási szándékára – ezúttal már hivatalosan is. A közlemény szerint az osztrák társaság levélben kereste meg a magyar vállaltvezetést – a levélben foglaltak pontos tartalma nem ismert –, ám a társaság igazgatósága a múlt hét pénteken tartott ülésén egyhangúlag úgy határozott, hogy az osztrák olajtársasággal való egyesülés nem jelentene vonzó üzletet a Mol részvényeseinek, s a magyar olajtársaságnak független szereplőként is minden eszköze adott ahhoz, hogy végrehajtsa korábban kitűzött növekedési céljait.
Ezekről a bizonyos növekedési célokról a Mol külön bejelentést is tett a tőzsde honlapján. Mivel a társaság jelen pillanatban nem nagyon tud külföldi felvásárlásokat végrehajtani, ezért saját eszközparkján belül fogja megkeresni a növekedés lehetőségét. Mosonyi György vezérigazgató ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a Mol azt kívánja elérni, hogy EBITDA-ja, vagyis a kamat-, adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye 2011-ig évente átlagosan 6,5 százalékkal nőjön, és elérje a 2,9 milliárd dollárt. 2008-tól a társaság magasabb osztalékot fog fizetni; a részvényesek között a nettó nyereség negyven százalékát osztják majd ki. A közlemény szerint a Mol 2007 és 2010 között előreláthatólag 5,3 milliárd dollárt fog beruházni, s a kutatás-termelés, illetve a feldolgozás és a kereskedelem területén továbbra is célja marad a terjeszkedés s a más vállalatokkal való együttműködés.
A múlt pénteki igazgatósági ülésen arról is döntés született, hogy a Mol tovább folytatja saját részvényei vásárlását. A papírok vételére az OTP és az ING Bank kapott megbízást. A június 22-én bejelentett sajátrészvény-vásárlási program óta a társaság 10,6 millió részvényt vett 1,6 milliárd dollár értékben, s ezzel tulajdonképpen el is fogyott a készpénze. A következő közgyűlésen az igazgatóság felhatalmazást kér majd e részvények törlésére.
Cáfol az OMV. Nem tartalmazott hivatalos vételi ajánlatot az OMV azon levele, amelyre nemet mondott a Mol igazgatósága. Az osztrák társaság szóvivője szerint a levél tartalmazott utalásokat arra vonatkozólag, hogy a két cég együttesen hogyan készülhet fel a jövőbeni közép-európai ágazati konszolidációra, de nem tartalmazott semmiféle hivatalos, vagy konkrét ajánlatot. A levélben az OMV párbeszédre szólítja fel a Molt és ez az ajánlat továbbra is nyitott – mondta a szóvivő az APA hírügynökségnek. (MTI)
Öngyilkos lett egy férfi a bergamói reptéren + videó
