Az ítélet indoklásában elhangzott: a volt miniszterelnök csupán politikai véleményének adott hangot a jogszabályi kereteken belül, nyilatkozata nem volt indokolatlanul bántó, nem fejezett ki burkoltan tényállítást. – Az Alkotmánybíróság több határozatban mutatott rá arra, hogy a szabad véleménynyilvánításhoz való jog a véleményt annak érték- és igazságtartalmára való tekintet nélkül védi, és egy közhatalmat gyakorló szervnek jobban kell tűrnie az őt érő kritikákat – fejtette ki Pataki Árpád bíró.
Orbán Viktor egy kereskedelmi televízióban februárban arról beszélt: Gyurcsány Ferenc kormányfő maga ismerte be, hogy az MTV ostromakor „kifejezetten utasította” a rendőrség vezetőjét; ezután megkérdezte: akkor miért lett volna ez másképp október 23-án. Az azóta már lemondott Petrétei József miniszter előbb bocsánatkérésre szólította fel a Fidesz elnökét, majd bejelentette, pert indítanak ellene. A nem jogerős ítélet ellen az IRM fellebbez.
A rendészeti minisztérium perindítását korábban a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) is aggályosnak nevezte, mert szerintük „a rend őreinek jó hírnevét nem Orbán Viktor nyilatkozata sérti”, hanem az, hogy hónapokkal az őszi események után sem neveztek meg felelősöket, nem vonták le a konzekvenciákat a szakmai hibák miatt.
Részletek a 2. oldalon
Egy rátermett ügyvédnő leiskolázza a férfiakat a világháborús korszak utolsó közönségsikerében
