Mobilposta után mozgópatikák

Mozgó patikák bevezetését tervezi a kormány, amelyek főként olyan településeken működnének, ahol nincs hagyományos gyógyszertár – jelentette be tegnap Budai Bernadett kormányszóvivő. A Fidesz szerint a kormány célja egyértelmű: a kis posták után a kis gyógyszertárakat is be akarja zárni, s ennek vesztesei a kistelepüléseken, falvakban élő emberek.

Munkatársunktól
2007. 07. 23. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb ötlettel állt elő az egészségügyi kormányzat, ezúttal mozgópatikák bevezetését tervezi, amelyek főként olyan településeken működnének, ahol nincs hagyományos gyógyszertár. – Ennek a gyakorlati, technikai megvalósítását úgy kell elképzelni, mint a mobilpostákat. (…) De hangsúlyoznám: itt nem arról van szó, hogy gyógyszertárakat megszüntetnénk, és ahelyett lenne mozgópatika. A mozgópatika kifejezetten a már meglévő, fix gyógyszertárak kiegészítése lenne, lefedve az ország egészét, lefedve azokat a lyukakat, azokat a településeket, ahol jelenleg nincsenek vagy nagy távolságban vannak egymástól a fix patikák – mondta Budai Bernadett, aki hozzátette, a tervezet szerint a mobilpatikákban kizárólag gyógyszerész vagy szakasszisztens dolgozhat, csak ő árusíthatja a készítményeket. Megjegyezte, a mozgó gyógyszertárban vény nélkül és receptre kapható készítményeket is lehetne venni, csak fokozottan ellenőrzött szereket nem forgalmazhatnának. A kormányszóvivő hozzátette: a mobilpatikák az adott településen működő orvosi ügyelettel együtt tartanának nyitva.
A Fidesz szerint a kormány célja egyértelmű, a kis posták után a kis gyógyszertárakat is be akarja zárni. – A gyógyszer-gazdaságossági törvény állítólagos célja az volt, hogy a kistelepüléseken élők is könnyebben juthassanak gyógyszerekhez, de ma már nyilvánvalóvá vált, hogy a nagyvárosokban szereztek jogot gyógyszerárusításra multinacionális bevásárlóközpontok – reagált a kormányszóvivői tájékoztatón elhangzottakra Pesti Imre, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes tagja, aki szerint a törvény újabb utat nyitott a korrupciónak, annak győztesei ugyanis azok az üzleti körök, amelyeknek anyagi érdeke fűződött a törvény elfogadásához, és politikai kapcsolatban állnak a kormánnyal. Pesti szerint ezzel szemben a törvény vesztesei a kistelepüléseken, falvakban élő emberek, akiknek gyógyszertárait a kormány be akarja zárni. Lapunk kérdésére a politikus nem kívánta megnevezni, mely üzleti körökre gondolt, annyit azonban elárult, hogy ők azok, akik korábban a törvény vitája során erőltették a liberalizációt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.